אאא

כחלק מהסנקציות שהטילה ארצות הברית על חברות רוסיות החשודות כי סייעו לממשל פוטין לחבל בבחירות לנשיאות בארצות הברית נמצאת דמות מפתיעה. האקרית ממוצא רוסי העונה לשם אליסה שבצ'נקו, העובדת עבור חברות ומוסדות ומסייעת להן לאתר במערכות המחשב שלהם האקרים המנסים לפרוץ למערכות.

שבצ'נקו מואשמת כי סייעה לממשל הרוסי להוציא אל הפועל את המתקפות על מערכות מחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך הבחירות, ואף לחדור לתיבת המייל הפרטית של המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון.

בפריצות שביצעה שבצ'נקו נגנבו על פי הטענה האמריקאית התכתבויות, וחשיפתן הסבה מבוכה גדולה לקלינטון ולאנשיה במהלך קמפיין הבחירות.

בראיון לגרדיאן הבריטי טענה שבצ'נקו כי מעולם לא עבדה עבור ממשלת רוסיה ואפשר שנוכלים רימו את ארצות הברית, שבצ'נקו אמרה עוד בראיון כי היא "די כועסת על הכנסתה לרשימת הסנקציות אך עם זאת פרסום שמה הביא לה כמה הצעות עבודה".

כשנשאלה על עצמה היא אמרה שהיא אשה די מופנמת ושלא הסתדרה כל כך בלימודים. "אין לי הרבה כסף, כוח או קשרים שיאפשרו לי להדוף את ההאשמות שהגיע לטענתה לרמה לא שפויה", לטענתה הסיבה האפשרית להכנסתה לרשימת הסנקציות היא העובדה שלטענתה מתחרים שלה עבדו עבור הממשל הרוסי וכדי להעלים ראיות שירבבו את שמה.