אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן ביקרו הבוקר (שני) את הפצועים מפיגוע הדריסה בארמון הנציב, המאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני חושב שהדבר החשוב ביותר להבין הוא שאנחנו תחת מתקפה מסוג חדש, מתקפה של מפגע בודד שמקבל השראה והוא מחליט בן רגע לעשות מעשה – במקרה הזה, מעשה של דריסה.

"אנחנו נערכים אל מול התופעה הזאת בשלוש דרכים ועוד אחת: הדרך הראשונה זה להרחיב את התשתית הפיזית המונעת. אנחנו הקמנו בשנה האחרונה עמודים, הקמנו בטונדות במפרציות, בטרמפיאדות, גם ביהודה ושומרון וגם בירושלים.

"הדבר הזה כבר הציל חיים ואתמול ניתנה ההנחיה להרחיב את זה עוד יותר בירושלים וייתכן גם במקומות אחרים".

נתניהו הוסיף: "הדבר השני הוא תשתית מודיעינית מונעת. איך אתה יכול לדעת אם האיש הזה יעשה את זה, איך נדע לאתר אותם מראש? וכאן גופי הביטחון עובדים על זה במרץ שנה שלמה.

"יש עוד כמה פעולות נוספות שאנחנו עוסקים בהן בימים אלה על מנת להיות במצב ייחודי שאנחנו יכולים לאתר מקרים כאלה מראש – דבר חשוב מאין כמוהו".

"הדבר השלישי הוא כמובן ההתערבות המהירה של חיילים ואזרחים. ראינו את זה אתמול עם המאבטח, הקצינה והחיילים שפעלו מהר ועל ידי כך סיכלו אסון גדול יותר".

"ואמרתי שיש דבר רביעי" הוסיף ראש הממשלה: "בעיניי הוא הכי חשוב, כשאני ראיתי עכשיו את הפצוע ושתי הפצועות שלנו, זה פשוט לא יאומן, הם אמרו לי דבר אחד: 'ראש הממשלה, אנחנו רוצים לחזור לקורס, אנחנו רוצים לחזור לשירות, אנחנו רוצים להמשיך במשימה שלנו כחיילי צבא הגנה לישראל'. זה הסוד האמיתי של המדינה שלנו ובגלל זה אנחנו ננצח, בגלל זה ניצחנו עד היום".