אאא

מינויו הרשמי הצפוי של ג'ארד קושנר, חתנו היהודי האורטודוקסי של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ, כיועץ בכיר למדיניות חוץ, מסיט כצפוי שוב את אור הזרקורים של כלי התקשורת האמריקאים על האיש הצעיר שהפך בשנה האחרונה למוביל הקמפיין לנשיאות של חמיו.

בכלי התקשורת בארה"ב פורסמו כתבות רוחב ופרופילים על דמותו כאשר מרביתם מדגישים את העובדה שמדובר ביהודי שומר שבת על כל המשתמע מכך.

על פי הדיווחים, מתברר כי לא רק שבני הזוג ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ צפויים להצטרף לבית הכנסת חב"ד בוושינגטון אלא מדובר בקשר עתיק שהתבטא בתרומות רבות של המשפחה לחסידות.

בין השנים 2003 ו-2013, תרמה הקרן המשפחתית של משפחת קושנר סך של 342,500 דולר למוסדות ופרויקטים שונים הקשורים בתנועת חב"ד.

גם קרן טראמפ השייכת לנשיא הנבחר תרמה 11,550 דולר לשלושה מוסדות חב"ד.

בשנת 2011 ו-2013, העבירו בני משפחת קושנר סך של 78,000 דולר לאוהל של הרבי מליובאוויטש שם כזכור ביקרו בני הזוג שלושה ימים לפני הבחירות.

בנוסף, תרמה הקרן המשפחתית למרכז חב"ד באוניברסיטת הרווארד, שקיבל 150,000 דולר בשנת 2007 (התרומה הגדולה ביותר של הקרן למפעל המזוהה עם חב"ד) ולאחר מכן עוד 3,600 דולר בשנת 2013.

יצויין כי ג'ארד קושנר, המכהן במועצת המנהלים של קרן הצדקה של הוריו, הינו בוגר הרווארד.

קרן קושנר תרמה גם למוסדות חב"ד בישראל ועל פי דיווח בעיתון "פורוורד", תרמו בני המשפחה לבית הספר המקצועי בכפר חב"ד, אשר מסייע לשיקום נערים סך של 7,500 דולר לאורך השנים.

גם מרכזי חב"ד שונים בפלורידה, מנהטן וניו ג'רזי - נתמכו על ידי משפחת קושנר.

העיתון מציין כי קרן הצדקה של טראמפ העניקה תרומות רבות למטרות יהודיות במשך השנים. בשנת 2003, הקרן העניקה תרומה בסך 10,000 דולר לאגודת הידידים של הישיבה בהתנחלות בית אל, אותם העניק הנשיא הנבחר בזמנו לכבודו של עורך דינו דיוויד פרידמן המשמש כנשיא עמותת הידידים כאשר כעת צפוי פרידמן להתמנות כשגריר ארה"ב בישראל.