אאא

"הארץ" וערוץ 2 פרסמו הערב פרטים על המגעים בין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו בגינם נחקרו השניים תחת אזהרה.

העיתונאי גידי וייץ פרסם כי "מתווה העסקה כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ומנגד הבטחה של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, 'ישראל היום'".

לפי מידע שהגיע לידי "הארץ", "מו"ל 'ידיעות אחרונות' אמר לראש הממשלה כי הוא יעשה הכל כדי שהאחרון יישאר בתפקידו כראש הממשלה, כמה זמן שירצה. עוד נודע ל'הארץ' כי מוזס, שמלבד היותו מו"ל ידיעות אחרונות משמש גם כעורך האחראי של העיתון, הציע לנתניהו לבחור כמה עיתונאים מטעמו, והבטיח להעסיק אותם בכלי התקשורת של הקבוצה באופן מיידי".

וייץ הוסיף כי "ראש הממשלה מצדו התייחס בחיוב להצעה שפרס בפניו מוזס, הבטיח שיפעל לקידום העניין, ואמר כי יצטרך לבדוק כיצד לממש את העסקה ביניהם עם פוליטיקאים אחרים. נתניהו התחייב בפני מוזס לפעול להשלמת העסקה ביניהם עם תום מערכת הבחירות לכנסת ה-20, שהתקיימו במרס 2015".

במקביל דיווח כתב ערוץ 2 גיא פלג כי מוזס אמר לנתניהו: "אם אתה ואני נסכים על החוק, אני אעשה כל מה שאני יכול שתהיה פה כמה זמן שתרצה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר את זה בצורה הברורה ביותר". פלג ציין כי אין בידיו את הקלטת הדברים.

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet.