אאא

נהג בן 35 מדרום הארץ, שהודה והורשע בכך שהציע 450 שקלים לשוטר תנועה כדי שיבטל לו דו"ח תנועה, יבצע 250 שעות למען הציבור, כך קבע השופט ניר מישורי לב טוב, סגן נשיא בתי משפט השלום בצפון.

האירוע התרחש לפני כשנה וחצי. הנהג המורשע נסע מחוף דקל בכנרת לחוף מזח הדייגים בדרכו לטבריה ונתפס כשהוא חוצה קו הפרדה רצוף. הנהג עוכב על-ידי שוטר תנועה, שרשם לו דו"ח בגין עבירה. לפי כתב האישום, הציע הנהג לשוטר 450 שקלים והעביר לו את הכסף דרך חלון הניידת תוך שהוא מבקש מהשוטר לוותר לו על הדו"ח ועל הנקודות.

לאחרונה, הודה הנהג והורשע במתן שוחד. בתסקיר שירות המבחן התברר שהנהג צבר לחובתו במהלך השנים לא פחות מ-29 הרשעות בעבירות תנועה והרשעה נוספת בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו. שירות המבחן המליץ לגזור עליו 250 שעות למען הציבור כענישה חינוכית.

"מעשיו של הנאשם פגעו באמון הציבור במוסדות השלטון, טוהר המידות של פקידי הציבור ופעילותו התקינה של המינהל, עבירת השוחד היא סרטן בגוף החברתי ומאסר בפועל הוא עונש הולם בגין עבירה זו", טענה הפרקליטות. עם זאת, היא ביקשה להטיל על הנהג שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עו"ד סעיד חדאד, שייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, טען: "מדובר בהתנהלות אומללה של הנאשם, הוא הודה ולקח אחריות וביקשנו לאמץ את המלצת שירות המבחן".

השופט מישורי לב טוב כתב בהחלטתו: "הנאשם הציע שוחד מיוזמתו. לא זו בלבד שהנאשם עבר עבירה חמורה, הוא גם מבקש להדיח את השוטר למעול בתפקידו, למענו לטובתו. על העונש לבטא את החומרה, שמייחס בית המשפט לעבירת השוחד שיש בה כדי להשחית את מערכת המינהל הציבורי ולהסיטה לפעול שלא על-פי קריטריונים ענייניים".

לבסוף גזר השופט על הנהג המורשע 250 שעות למען הציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 4,000 שקלים.