אאא

מזעזע: קצין צה"ל, מבכירי פרויקט 'שח"ר' (שילוב חרדים) פרש - או יותר נכון לומר 'הופרש' - אתמול (שלישי) מצה"ל, בשל טענות שהעלה פקודו, חייל חרדי, כי הוא תקף את אשתו ואף איים עליה בבוטות.

לפי הפרסום, משבר אישי שהתחולל אצל החייל החרדי בחיי הנישואין שלו, הוביל אותו במצוקתו לשתף את מפקדו, בדרגת סרן, חרדי גם הוא. בשלב זה הציע המפקד, שהוא גם רב צבאי בהכשרתו ומוסמך לרבנות, לגשר בין החייל לרעייתו. "שלום בית", כפשוטו.

לטענת החייל, הקצין ניצל את המפגש עם אשתו כדי לתקוף אותה, וכשזו התחננה אליו שיפסיק הוא איים עליה בבוטות שגרמה לה לחוש תחת מעשה סחיטה.

לאחר זמן, כשהחייל הצליח לשקם את נישואיו ולהחזיר את מסלול חייו לתלם הרצוי, סיפרה לו אשתו את שעשה לה מפקדו. החייל, מוזעזע כולו, פנה מיד לגורמים המוסמכים בצה"ל והתלונן נגד מפקדו.

יצויין, כי לתלונתו של החייל קיימות עדויות תומכות של חיילים נוספים ביחידה, ואלו נמצאות כעת בידי המשטרה הצבאית שפתחה בחקירת המקרה. בעקבות כך, המפקד של הקצין החשוד הורה לו - כך לפי הפרסום - לעזוב לאלתר את תפקידו ואף לפרוש כליל משירותו הצבאי.

תגובת דובר צה"ל לידיעה כפי שפורסמה: "הקצין ביקש להשתחרר ביוזמתו ובקשתו אושרה. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ובסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".