אאא

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן שיגר מכתב מיוחד למנהלים החינוכיים המתכנסים ב"ועידת החינוך השנתית", בו הוא מפרט את עיקרי חינוך הילדים.

"כבוד המחנכים המתכנסים לדון בדרכי הפעולה לטובת ילדי ישראל שלומכון יסגא מאוד", נכתב בפתח המכתב, עליו חתם מרן הרב שטיינמן.

"הנה עיקר החינוך הוא", מפרט מרן - "מה שמחנכים הילדים כבר מגיל הילדות, והחינוך הוא שיתחיל תיכף לדעת שיש ריבונו של עולם, ויש תורה, ושהתורה זה העיקר, ועל כל מצוה יש שכר ועל כל עבירה יש עונש, וכל זה צריך להיות מושרש בלב הילד מקטנותו עד אשר יבלע בדמו".

לסיום כותב מרן ראש הישיבה: "ונקווה שכל אחד מכם ישתדל לחנך ולהשריש בלב הילדים תורה ויראת שמיים, ואז יהיה מהם נחת בין בעולם הזה ובין בעולם הבא, ונזכה במהרה לגאולת עולמים במהרה בימינו אמן. הכותב וחותם לכבוד התורה ולומדיה, אהרון לייב שטיינמן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במשא הנעילה של הוועידה, בו הוקרא מכתבו של מרן הרב שטיינמן, נשא הגאון רבי יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה, את משא הנעילה, בו הדריך את המלמישם כיתד למסור שיעורים ולרתק את התלמידים.

"לא להיות רב'ה", אמר הגר"י זילברשטיין למלמדים, "רק להיות אבא, אם אדם הוא אבא - יש לו משמעת".

הרב זילברשטיין סיפר למלדים כי "מרן הגראי"ל שטיינמן סיפר לי פעם, באים אלי מלמדים וראשי ישיבות קטנות ואומרים שלילדים אין חשק לראות את הפשט בגמרא, מיד מחפשים מפרשים, מה לעשות. אמר להן מרן דבר נפלא: 'תסלח לי מגיד שיעור, לך אין חשק! אם לך היה חשק ללמוד את הפשט והיית מכין טוב, הילדים היו נדבקים ממך וגם להם היה חשק".