אאא

ציטוטים חדשים מהשיחות שקיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל העיתון "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס נחשפו במהלך סוף השבוע בערוץ 2.

מוזס: "מה השורה התחתונה? איך אפשר לעשות את זה מהר?".

נתניהו: "אפשר לחוקק את זה. אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יכול לחיות איתו. לעשות אולי חוק אחר. אני רוצה להקל. לא מחפש להקשות".

נתניהו: "איך?".

מוזס: "בנושא הכמויות שדיברנו. לעשות את זה בפשרה איתו. אני אומר את זה ממקום טוב, לא ממקום רע".

נתניהו: "לדעתי זה לא יהיה בסדר איתו, אבל...".

מוזס: "צריך חוק אחר שיעקוף את הבעיה".

נתניהו: מישהו צריך לבוא עם ההצעה. כבר דיברתי עם מישהו".

מוזס: "עם יריב (השר יריב לוין)".

נתניהו: "לא עם יריב".

מוזס: "תביא את מי שאתה רוצה. זה לא ענייני. צריך שאיתן כבל יבוא ואיש שלך בכנסת".

נתניהו: "ושאיתן יגיד שאני רוצה להגיע לפשרה. אולי נשכנע אותו (את כבל). שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזה ועדה בכנסת זה הולך?".

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".

השיחה עסקה ככל הנראה בהצעה לחוקק חוק נגד החינמון ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד של ראש הממשלה ב"ידיעות אחרונות".

בנוסף לציטוטים, ערוץ 2 דיווח עוד כי "מתברר שרה"מ ממש תיווך בין אנשי עסקים, כנראה מגרמניה, קבוצת אנשי עסקים בינלאומית, לבין מוזס במטרה או לרכוש את אימפריית התקשורת של 'ידיעות אחרונות' או להכניס בה שותפים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, התייחס בסוף השבוע לפרשה ואמר כי "היועץ המשפטי לממשלה חייב מייד עם סיום החקירה וההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה ואנשים אחרים, לפרסם במלואם את תמלילי השיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין מו"ל 'ידיעות אחרונות' ארנון מוזס".

"אני לא שופט מהדלפות לעיתונות אם יש כאן חציה של הסף הפלילי, אבל במישור הציבורי יש כאן דבר חמור ביותר: ראש ממשלה שמתייחס לאמצעי תקשורת כאל משהו שמספסרים בו כדי לשמר את שלטונו, והמו"ל של העיתון הגדול בארץ שמתייחס לעיתונו כאל משהו שהעמדות והעיתונאים שלו נתונים למכירה על פי האינטרס הכלכלי שלו".

ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "שוחד. איומים. הקלטות סודיות. נתניהו הוא ראש ממשלת המאפיה הישראלי הראשון. הקלטות נתניהו-מוזס שפורסמו בערוץ 2 חושפות את הקלות המפחידה שבה סוחרים ראש הממשלה ואחד המו"לים הגדולים בישראל ביכולת שלנו, האזרחים, לדעת באמת מה קורה כאן".

"שני אנשים שאחריות עצומה על עתיד המדינה מוטל על כתפיהם מוכנים למכור אותו בתמורה לכוח אישי. בידיעה שכשמהאזרחים נשללת הזכות לדעת - נשללת מהם הזכות לדמוקרטיה. וזה בדיוק מה שרוצה ראש הממשלה. נתניהו נאחז בשלטון מתוך תשוקה לכוח ולפינוקים שהוא מביא איתו, אבל לא כדי להשתמש בכוח הזה לטובת המדינה. לכן הוא החליט לרמוס ולדרוס את כל המנגנונים שעלולים לרסן ולהגביל את כוחו, או לחשוף את עוולותיו: את הכנסת, את מערכת המשפט, וכמובן - אולי מעל הכל - את התקשורת החופשית. אם זה אומר להקים עיתון תעמולה – הולך. אם זה אומר לסגור דיל עם מוזס שנוא נפשו – למה לא".