אאא

"יתד נאמן" מתייחס הבוקר (שני) בהרחבה למאבק על קדושת השבת בירושלים שיצא לדרך ביום חמישי האחרון, בעקבות פגישה שנערכה במעונו של כ"ק מרן האדמו"ר מגור.

לפי הדיווח בעיתון, "ראשי הסיעות החרדיות, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי, נועדו אתמול לדון בדרכי המאבק הנחוש לנוכח הפרצות החמורות בחומות השבת בירושלים עיה"ק, המתרבות כל העת".

עוד מתפרסם הבוקר ביתד נאמן כי "היום תתכנס ועדת הרבנים של "דגל התורה" בירושלים, הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א, הגאון רבי ברוך סולובייצ'יק שליט"א והגאון רבי יוסף אפרתי שליט"א, לדון בתופעת הפרצות החמורות ובדרכים למיגורן".

"פגישת ראשי הסיעות התקיימה לאחר פגישת ועדת הרבנים למען קדושת השבת בא"י, במוצאי שב"ק, בלשכת שר הפנים דרעי, ובו הציגו הרבנים שליט"א, את חילולי השבת החמורים והפגיעה האנושה בקדושת השבת בראש חוצות בפלטרין של מלך. בישיבה זו הועלתה הקריאה על דעת מרנן ורבנן שליט"א, ללכד שורות במאבק נחרץ ובלתי מתפשר בחילולי השבת החמורים בכל רחבי העיר", מדווח 'יתד'.

עוד מדווח 'יתד' כי "בישיבה אתמול סיכמו ראשי הסיעות על קיום פגישה נוספת ביום רביעי, אליה יזומן ראש העירייה ניר ברקת, וכן נציגי שלוש המפלגות החרדיות בעירייה – דגל התורה, אגו"י וש"ס, ובה ידונו בחילולי השבת המתרבים וכן בצביון קדושת העיר במרכז העיר, תוך הפרה בוטה של הסטטוס-קוו, על מנת למגר את התופעה החמורה".

בשיחה עם "יתד נאמן" אומר ח"כ משה גפני: "סוכם ללכת יחד כל הנציגים שאכפת להם נושא שבת קודש, להתאחד בדרישה נחרצת להפסיק את התופעה המזעזעת של הפירצה בסטטוס-קוו בנושאי חילולי השבת בירושלים. אני מקווה, כפי שסיכמנו היום, כך יהיה גם בפגישה ביום רביעי, נבוא בעמדה אחידה וחד משמעית שאינה מתפשרת".