אאא

ח"כ באסל גאטס מהרשימה המשותפת, נגדו הוגש כתב אישום לאחר שהבריח לכאורה טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות, שלח הבוקר (שני) מכתב לחברי הכנסת רבים בו הוא מנסה לשכנע את אותם חברי הכנסת שלא לתמוך בהשעייתו מהכנסת לפי "חוק ההדחה".

אתמול הודיעה מפלגת יש עתיד כי תתמוך בהדחתו של גאטס ומהכנסת ונראה שבשל כך גאטס מנסה את נשק יום הדין ומשגר מכתב לחברי כנסת בו הוא מתחנן על חייו.

במכתב, כותב גאטס כי "נעשה בי לינץ' ממשי ונגזר דיני בבית דין שדה, מבלי שהוגש כתב אישום ומבלי שנערך לי שימוע כמתבקש בחוק".

גאטס אומר כי סיקור הפרשה הוא "סערה תקשורתית מתלהמת" ובחקירה הופרחו אישומים חמורים שכל מטרתם יצירת הד תקשורתי. "הבלון הביטחוני שנופח בכדי להביא לחיסולי ממש התרוקן מהאוויר, וזה הזמן לדבר על עובדות ועל תאוריות".

גאטס מתייחס למהלכים להדחתו וכותב לחברי הכנסת כי "בימים הקרובים יהיו מאמצים להפעיל את חוק ההדחה נגדי ובמסגרת זו מן הסתם יופעלו עליך לחצים לתמוך בשימוש בחוק נואל, גזעני ואנטי דמוקרטי זה תוך שימוש ומינוף גל ההסתה הגזעני שהיה נגדי, לכן החלטתי לפנות אליך באופן אישי גם בכדי להבהיר את העובדות וגם בכדי לבקש ממך להתנגד ובאופן נחרץ לשימוש בחוק ההדחה ואף לפעול בכדי להכשיל את הניסיון הזה".

גאטס מפרט בפני חברי הכנסת את השתלשלות העניינים וטוען כי הביקור בכלא קציעות היה מלכודת של השר ארדן ושל המשטרה.

"זו מלכודת שתוכננה היטב, לה היה שותף גם השר ארדן עצמו וגם שוטרים בלבוש אזרחי", הוא מאשים. "ההדלפות המגמתיות והשקריות של המשטרה לכלי התקשורת נמשכו, ותוך שעות בודדות נעשה לי לינץ' תקשורתי ובית דין שדה הציג אותי כטרוריסט או כמסייע לטרור, כמי שהעביר מסרים מוצפנים והוראות לפיגועים וציוד תקשורת ל'ארגוני טרור', וכמובן נחרץ דיני והפכתי ל'אויב האומה' עוד לפני שאפילו הוזמנתי לחקירה".

"הבלון הביטחוני שנופח בכדי להביא לחיסולי ממש התרוקן מהאוויר, וזה הזמן לדבר על עובדות ועל תאוריות". גאטס שב וטוען בכל תוקף כי לא פגע בביטחון המדינה  וכותב לחברי הכנסת "כבר בתחילת הפרשה הבהרתי שאשתף פעולה וכי אין לי מה להסתיר כך שאענה על כל השאלות של החוקרים, הבהרתי שלא עשיתי שום דבר שהוא בגדר פגיעה במה שמוגדר ביטחון המדינה או ביטחון הציבור, כפי שנטען. היחס האגרסיבי, הדורסני והמתלהם בצורה חסרת תקדים לא היה נחלתם רק של המשטרה והתקשורת, אלא גם של היועץ המשפטי לממשלה שעט על התיק והפך אותו לפרויקט דגל כשפנה לכנסת להסרת חסינותי – דבר חסר תקדים - ואחר כך אפשר למשטרה גם לעצור אותי ולערוך חיפוש בביתי ובמשרד הפרלמנטרי שלי בכנסת, גם כן ללא תקדים".

גאטס תוקף אישית את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שלטענתו "הזדרז להגיש טיוטת כתב אישום תוך כדי דריסה גסה של החוק כשמנע ממני תהליך שימוע שהוא זכותי הבסיסית על פי החוק. עד כה זכות השימוע בעל פה נשמרה בפועל לחברי כנסת ולכל אנשי הציבור, אבל היועץ המשפטי החליט באופן תקדימי שוב לשלול זכות זו ממני".

באשר לטענות נגדו אומר גאטס כי "רוב השקרים שהודלפו על ידי המשטרה על מסרונים מוצפנים והוראות לארגוני טרור התבררו כעורבא פרח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני אכן הודיתי במשטרה שמסרתי חומר לאסיר שפגשתי, אלה הם אריזות של חומר מודפס וכתוב בתוך מעטפות לבנות קטנות, בכוונה לסייע לאסיר שאותו אני מלווה כבר שנים", הוסיף גאטס בהתייחסות לוואליד דקה, שהורשע במעורבות בחטיפת ורצח החייל משה תמם ז"ל. "כוונתי הייתה לסייע לו בעבודת הכתיבה והתרגום והלימוד שהוא עושה בכלא, מדובר במניעים אנושיים ומצפוניים גרידא: זהו אסיר בטחוני שכבר 31 שנים כלוא ובמרוצת השנים בכלא הפך לאיש רוח, סופר ומתרגם ומורה לאסירים אחרים".

"אני חוזר ומדגיש שלא הייתה לי שום כוונה או מחשבה לגרום נזק או פגיעה במישהו, שלא לדבר על פעילות עוינת ופגיעה בשלום הציבור ולסכן חיים כפי שנטען", גרסת גאטס. "אני מוכן לשאת באחריות ולשלם מחיר על מה שעשיתי, אבל איאבק בכל כוחי נגד הניסיון להפוך אותי לשטן, טרוריסט ואויב הציבור".

"אני ער לאיום הימין בשימוש בחוק ההדחה נגדי, כמו גם לעובדה שיש חברי כנסת המתנגדים עקרונית לחוק ההדחה אבל טוענים שאני צריך להתפטר ובזה לחסוך להם את המעמד המביך של שימוש בחוק ההדחה ויצירת תקדים. את הטענה הזו אני ממש לא מבין, הרי המקרה שלי הוא בדיוק המקרה שמוכיח שאין צורך בחוק ההדחה".

את מכתבו מסיים גאטס בבקשה מחבריו בכנסת: "אני מצפה מכל ח"כ הגון ומכל מי שהתנגד לחוק עצמו להתמיד בהתנגדותו ולא לתת יד לשימוש בחוק דרקוני שמהווה ללא קשר לעניין הספציפי שלי כרסום מסוכן ביותר ביסודות המשטר הדמוקרטי, אחזור בקרוב לפעילות בכנסת במגבלות החלטת ועדת האתיקה, ואמשיך להיאבק בכל הכוח לזכות בהליך משפטי הוגן ושוויוני וכמובן אנהל את מאבקי המשפטי בתיק כפי שצריך".