אאא

הותר לפרסום: בפיגוע הדריסה הבוקר (רביעי) ביישוב הבדואי אום אלחיראן, נרצח רס"מ ארז (עמדי) לוי (34) הי"ד. הודעה נמסרה לבני משפחתו. פרטים אודות מועד הלוויה ימסרו בהמשך.

כוחות הביטחון הגיעו הבוקר לאום אל חירן לפעילות אכיפת חוק. לקראת הגעתם הגיח רכב של מחבל תושב האזור פעיל תנועה איסלאמית ושעט לעבר הלוחמים מתוך כוונה לבצע פיגוע דריסה. המחבל נוטרל. באירוע פצועים בדרגות פציעה שונות, וביניהם לוחמי משטרת ישראל, כתוצאה מכך התפתחו הפרות סדר

מהמשטרה נטען כי המחבל הוא פעיל התנועה האסלאמית הפלג הדרומי ונבחן קשר שלו גם לדאעש. 

רס''מ ארז (עמדי) לוי הי''ד
רס"מ ארז (עמדי) לוי הי"ד

במהלך העימותים שהתפתחו במקום נפצע חבר הכנסת איימן עודה בראשו, ככל הנראה מאבן שהושלכה בידי אחד מהמפגינים וכשנפל נפגע קלות גם בגבו, זאת בניגוד לטענתו בתחילה כי השוטרים ירו עליו כדורי גומי.

עם סיום הטיפול בזירת הפיגוע, החלה פעילות הריסת המבנים הבלתי חוקיים ביישוב. כוחות המשטרה מאבטחים את אנשי מנהל מקרקעי ישראל במימוש צווי ההריסה. מהמשטרה נמסר כי האירוע בשליטה ובהכלה של הכוחות בשטח.

"משטרת ישראל קוראת למגזר הבדואי להקיא מתוכו ניצנים של אידיאולוגיות קיצוניות שכל עניינן טרור!! המפגע הוא עובד מערכת החינוך, מקום בו השפעתו השלילית על סביבתו מסוכנת שבעתיים", מסר דובר המשטרה.