אאא

חמישה ילדים יהודים שגדלו בכפרים ערביים עוינים וחולצו משם לאחרונה עם אמותיהם על ידי פעילי יד לאחים, השתתפו בתחילת השבוע בטקס מרגש של הטפת דם ברית שנערכה בסניף יד לאחים בירושלים. 

עוד טרם הטקס, זכו הילדים לביקור במעונו של הגאון המקובל הרב בניהו שמואלי, ראש ישיבת המקובלים "נהר שלום", שהתעניין בסיפורי ההצלה האישיים שעומדים מאחורי כל ילד וילד. 

לאחר מכן בירך הרב את הילדים והעביר מסר אל האימהות כי הוא מתפעל ממסירות הנפש שלהן למען חינוך יהודי לילדיהן, ובזכות זאת יזכו לרוות מהם נחת יהודי אמתי.  

לאחר מכן המשיכו כולם לסניף יד לאחים בירושלים שלבש חג מבעוד מועד לקראת המעמד. את הטפת דם ברית מילה - שנדרשת לפי ההלכה גם למי שעבר 'ברית מוסלמית' – ערך המוהל הרב דרור. בסיומה פצחו הנוכחים בריקוד ספונטני עם הילדים, תוך שמכולם פורצת שירת "וטהר ליבנו לעבדך באמת". 

משם נסעו המשתתפים לתפילה מיוחדת בכותל המערבי כשבסיומה ישבו לסעודת מצווה באולם סמוך, לצלילי להקת מנגנים.

במהלך הסעודה נשא דברים הרב חיים רוזנר  מיד לאחים, שפתח בברכת מזל טוב ועמד בדבריו על האמור בפרשת השבוע – גזירת פרעה "כל הבן היילוד היאורה תשליכוהו" במטרה שלא להשאיר זכר לעם ישראל. את דבריו חתם הרב רוזנר בעובדה שהאירוע הזה מסמל ביותר את המשכיות העם היהודי ואת "נצח ישראל לא ישקר". 

הרב משה כהן, שמלווה את הילדים באופן אישי בפרויקט החונכים ביד לאחים נשא גם הוא דברים מרגשים על מעלת ברית המילה. 

בסיום האירוע הביעו הניצולות את תודתן לבורא עולם ולשליחיו פעילי יד לאחים ואמרו שלולי התמיכה והקשר האינטנסיבי והסיוע שהן מקבלות באופן תדיר בכל התחומים, הן לא היו יכולות להתקדם ולהגיע עד הלום.

צילום תמונות: דוברות יד לאחים

חתני השמחה, מתברכים מהמקובל הרב בניהו שמואלי
חתני השמחה, מתברכים מהמקובל הרב בניהו שמואלי
הילדים סביב שולחנו של המקובל הרב שמואלי
הילדים סביב שולחנו של המקובל הרב שמואלי
המוהל והילדים לאחר ברית המילה
המוהל והילדים לאחר ברית המילה