אאא

בעקבות האירוע בדרום הארץ, בו נהרג השוטר ארז (עמדי) לוי הי"ד  קיים בצהריים (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב יחד עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך.

רה"מ נתניהו קיבל דיווח על פיגוע הדריסה והאירועים בהריסת המבנים הבלתי חוקיים בנגב ביישוב הבדואי אום אל חיראן.

נתניהו התייחס לאירוע ואמר: "אני שולח תנחומים למשפחתו של שוטר היס"מ ארז עמדי לוי ז"ל. ארז היה שוטר מצטיין, בנו של שוטר, והוא נרצח הבוקר בפיגוע דריסה. זהו פיגוע הדריסה השני במשך ימים ספורים. אנחנו נלחמים בתופעה הרצחנית הזאת שמכה גם בישראל וגם בעולם".

נתניהו התייחס לנושא האכיפה בחברה הבדואית ואמר: "מדינת ישראל היא מעל הכל מדינת חוק, תהיה בה אכיפה שוויונית. לא רק שאירוע כזה איננו מרתיע אותנו, הוא מחזק אותנו, הוא מחזק את הנחישות שלנו, לאכוף את החוק בכל מקום".

"אני מבקש מכולם, ובראשם חברי כנסת בכנסת ישראל, לגלות אחריות, להפסיק את ליבוי היצרים וההסתה לאלימות. הציבור הבדואי הוא חלק מאיתנו, אנחנו רוצים לשלב אותו בחברה הישראלית, ולא להקצין אותו ולהרחיק אותו ממרכז הווית החיים שלנו. כוחות המשטרה פועלים בשטח בסמכות וברשות, ולאיש אין רשות להפריע למשימתם", אמר נתניהו.

כזכור, 480 לוחמי משטרה ומשמר הגבול הגיעו היום לפנות בוקר לישוב אום אל חיראן, הסמוך לחורה, לשם אבטחת פעילות מנהל מקרקעי ישראל במימוש צו הריסה וזאת לאחר הידברות מקדימה וממושכת בעניין עם דרי המקום.

בתחילת הפעילות, מחבל שעט לעבר הלוחמים עם רכבו, על מנת לבצע פיגוע דריסה ופגע בשניים מהם. כתוצאה מכך לוחם אחד נהרג, ולוחם נוסף נפצע ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

הלוחמים שהיו במקום נטרלו את המחבל, ומחקירה ראשונית עולה כי המחבל הוא פעיל התנועה האיסלאמית הפלג הדרומי. החקירה צפוייה להימשך כמו גם בחינת הקשר שלו לגורמי דאעש.

מיד לאחר פינוי הזירה, התארגנו הכוחות יחד עם רשות מקרקעי ישראל וביצעו את צווי ההריסה כפי שתוכנן.