אאא

החל מיום ראשון הקרוב, פותחת עיריית ירושלים בשביתה ללא הגבלת זמן. ראש העיר ירושלים, ניר ברקת והנהלת העיר הודיעו היום (שלישי) כי אין מנוס מהשבתה של העיר, זאת בשל העובדה שמשרד האוצר טרם אישר את התקציב לירושלים לשנת 2017.

"דווקא בזמן שארה"ב מחזקת את ירושלים, משרד האוצר לא מתייצב לימינה ומונע ממנה תקציבים", טוען ראש העירייה ניר ברקת במכתב חריף לשר האוצר משה כחלון.

לדבריו, "בשנת ה-50 לאיחודה של העיר, ובזמן שאויבי ישראל מנסים להחליש את מעמדה של ירושלים, למנוע את בניינה, פיתוחה והצלחתה ולסכל את מעבר שגרירות ארה"ב אליה, אנו מצפים ממשרד האוצר להתייצב לצדנו ולהעניק לנו את הגיבוי והתמיכה הנדרשים, ולא תירוצים. דווקא בזמן שארה"ב מחזקת את ירושלים, משרד האוצר מחליש אותה. ירושלים צריכה לקבל את התקציבים הראויים לה בדרך המלך ומבלי שתיאלץ לחזר אחר הפתחים כמקבצי נדבות".

ברקת הוסיף, כי "בירת ישראל עומדת בפני משבר חמור העלול להביא לקריסה כללית של השירותים הניתנים לתושבי העיר ולבאים בשעריה. ללא הסיוע הממשלתי הנדרש כל ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנים האחרונות ירדו לטמיון".

מכתבו החריף של ניר ברקת
מכתבו החריף של ניר ברקת
הגדלה

"בחודשים האחרונים", מגלה ראש העיר, "לאחר מו"מ בין עיריית ירושלים לבין משרד האוצר, הוסכם כי מענק הבירה הראוי לירושלים יעמוד בשנה זו על 800 מיליון ש"ח. לצערנו, הבטחה זו שניתנה על ידכם נותרה ללא כיסוי ואינכם מצליחים להעביר את הסכום עליו התחייבתם. כמו כן, טרם אושר המתווה העירוני לבניית 1,000 כיתות לימוד הכרחיות לתלמידי העיר. אי העברת התקציב לירושלים פוגעת באופן קשה בשירותים הבסיסיים של קרוב ל-900 אלף תושבי העיר ומיליוני מבקריה ואוהביה, תיאלץ להביא לפיטורי עובדים רבים ומשדרת דווקא בעת זו מסר נורא לפיו משרד האוצר מפקיר את בירת ישראל".

והשורה התחתונה, הבלתי נמנעת לפי ראש העיר ירושלים: "ללא התקציב הדרוש, לא יהיה מנוס מהשבתה של העיר ירושלים החל מיום א' בשבוע הבא, 29/1/17, וזאת עד לפתרון המשבר החמור".