אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם הערב עם שר הביטחון אביגדור ליברמן על אישור בנייתן של למעלה מ-3,000 יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון. כ-2,000 מתוכן הנן יחידות המוכנות לשיווק מיידי, והשאר בשלבים שונים להפקדה ולתוקף. בין הישובים שאושרה בהם בניית דירות, ניתן למצוא את העיר ביתר עילית, שם אושרו לבנייה 650 יחידות דיור חדשות.

רשימת היישובים בהם אושרה בניית הדירות:

אלפי מנשה כ- 700 דירות,
אורנית כ- 200
נופים כ - 50
בית אריה כ - 650
אפרת כ- 30
נוקדים כ- 150
גבעת-זאב כ- 150
שבי-שומרון כ -70
קרני שומרון כ- 100
שילה כ- 100
מצודות יהודה כ- 100
כפר אלדד כ-80
בית"ר עלית כ- 650.

בהודעת משרד הביטחון הערב נאמר: "ההחלטה באה כחלק מהחזרה לחיים נורמליים ביהודה ושומרון והתנהלות המאפשרת מענה אמיתי לצרכי החיים והדיור. החלטה זו מצטרפת להחלטה על 2500 היחידות שפורסמה בשבוע שעבר".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "אנו נמצאים בתקופה חדשה בה החיים ביהודה ושומרון חוזרים למסלול נורמלי ותקין וניתן מענה הולם לצרכי החיים באזור".

ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין פרסם הודעה עם אישור בניית הדירות בעירו: "אני מבקש להודות במיוחד לשר הפנים אריה דרעי, ולסגן שר החינוך מאיר פרוש, על פעולותיהם הנמרצות ומאמציהם הרבים שהובילו בס"ד לתוצאה הברוכה".

"מדובר בבשורה גדולה לציבור החרדי, בפרט כאשר היא מגיעה בעיר חרדית מבוקשת ביותר כביתר עילית. כעת חובה להאיץ הליכי תכנון לאלפי יח"ד נוספות בעיר".

שר הפנים אריה דרעי הגיב להודעה על בניית הדירות ואמר כי הוא מודה לראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן על אישור בניית 650 יח״ד בעיר ביתר עילית.

דרעי אמר: "ביתר עילית זקוקה לדירות חדשות בשל הביקוש הרב הקיים במגזר החרדי לפתרונות דיור. אני משוכנע כי בהמשך יינתנו אישורים נוספים בביתר עילית כעיר חשובה ומתפתחת", דברי דרעי.