אאא

זוג יהודי מצפון וירג'יניה נחרד לגלות על דלת ביתו צלב קרס חרוט ואת הכיתוב "יהודים חזירים". הזוג שבו מהעבודה ביום שני סמוך לשעה שש בערב, ולדבריה, נחרדו לגלות כי צלב קרס נחרט על דלת הבית. הם חשבו שמדובר באירוע חד-פעמי, "אבל למחרת, ביום שלישי, נדהמנו לגלות שאלמונים הוסיפו על דלת הבית את המילים "יהודים חזירים".

בני הזוג הזעיקו את המשטרה שתיעדה את כתובות הנאצה ונטלה טביעות אצבע. למשטרה אין עדיין כיוון מי עומד מאחורי המעשה, ולדבריהם המשטרה אמרה כי הסיפור ייבדק, והמליצה להם להגביר עירנות.

"דיברנו עם מנהל הבניין על הצורך להציב מצלמת אבטחה, ואנחנו בהחלט שוקלים לקנות נשק", הוסיפה האישה. "בארגונים יהודיים דוגמת הפדרציה היהודית, הבטיחו לבדוק את הנושא מול הרשויות. בארגון היהודי JCRC אמרו לי שיש עלייה של עשרות אחוזים במספר התקריות האנטישמיות נגד יהודים, מאז בחירת טראמפ".

בפוסט שהעלתה, תיארה את שהרגישה כאשר חזרה מעבודתה בערב: "זעזוע, דחייה, כעס, בחילה והמון ייאוש – אף אחת מהמילים הללו לא מתחילה לתאר כיצד הרגשתי כאשר הגעתי לפתח ביתי, וראיתי את זה".

עוד כתבה האישה: "אנא, ספרו לי עוד כיצד גזענות, אנטישמיות וכו' לא קיימות יותר. קדימה... אנחנו גרים במחוז הכי עשיר בצפון-וירג'יניה, רק עשרים דקות מעיר הבירה שלנו". היא חתמה את דבריה בשאלה "האם נותר עוד שמץ של חסד בעולם הזה?"

באותו היום שבו רוסס צלב הקרס בצפון-וירג'יניה, רוססו צלבי קרס וכתובות נאצה גם בבית ספר תיכון ובספרייה ציבורית בנורת'ברוק שבשיקגו, כפי שמדווח ה"שיקגו טריביון".

כלי תקשורת בארה"ב טוענים כי גל של פשעי שנאה והטרדות, חלקן אנטישמיות במובהק, מלווה את ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות מאז נובמבר. בוושינגטון-פוסט פורסם כי ה-אף.בי.איי קובע שפשעים אנטישמיים הם הנפוצים ביותר מבין פשעי השנאה על רקע דתי בארה"ב, וכי האלימות הגזענית נגד יהודים נמצאת בעלייה.

לא ברור האם העלייה קשורה לתומכיו של טראמפ או דווקא למתנגדיו הסבורים כי יחסו ליהודים טוב מידי.