אאא

בעוד כחודש, לאחר שהמשטרה תעביר את חומרי החקירה בתיקים 1000 ו-2000 לידי הפרקליטות, צפויות להסתיים חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו צפויות להסתיים - כך ההערכות המתפרסמות היום.

על פי הדיווח ב-וואלה! NEWS, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה טסו ללוס אנג'לס וגבו שם את עדותו של ארנון מילצ'ן. גם עדויותיהן של העוזרת שלו ושל שתי עובדות נוספות, סיפקו מידע על מנגנון בקשת המתנות לכאורה של משפחת נתניהו.

כזכור, תיק 1000 עוסק במתנות שלכאורה קיבלה משפחת נתניהו לאורך שנים רבות מארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, ותיק 2000 עוסק במגעים שניהל נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס אודות צמצום כוחו של ישראל היום המתחרה בתמורה לסיקור פחות עוין בעיתונו של מוזס.

להערכת גורמים המקורבים לחקירה, נראה כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יוכל לסגור את התיק נגד ראש הממשלה, בעיקר בשל עדות העוזרת אותה הגדירו במשטרה כ"דרמטית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מענין לציין, כי אף שחקירת נתניהו מנוהלת על ידי מפקד יאח"ה, תנ"צ כורש ברנור, מי שדומיננטי במיוחד בהליך קבלת ההחלטות המקצועי בפרשות הוא המפכ"ל רוני אלשיך, שאף הורה לתת קדימות לחקירה על פני חקירות אחרות.

אתמול דווחה בערוץ 2 גרסתו של נתניהו לחשדות נגדו ב'תיק 1000'. "לא ידעתי על אספקת השמפניות ומתנות אחרות, אם היו, של מילצ'ן לרעייתי. היא אדם עצמאי ואני אדם עצמאי, לא צריך לצפות שבנושאים כאלה אדע כל דבר", ציטט עמית סגל.

עוד אמר ראש הממשלה לחוקרים: "כלל לא ידעתי מה שווי המתנות, ולא בדקתי כמה עולה כל סיגר, ובוודאי לא את הסכום המצטבר לאורך שנים רבות. קניתי על חשבוני את הסיגרים".