אאא

בשבת האחרונה החלו מהומות בפרבריה הצפוניים של פריז, אחרי שצעיר שחור בן 22 אושפז פצוע בבית החולים וסיפר כי שוטרים שבדקו את זהותו הם שפצעו אותו, וכבר לילה רביעי ברציפות שהמהומות לא שוככות.

הבוקר (רביעי) הודיעה משטרת צרפת כי עצרה 17 בני אדם נוספים בהתפרעויות שנמשכו עד לפנות בוקר, והמהומות מתפשטות בינתיים לעוד חמש ערים בפרברי פריז.

מה שוודאי לא תרם לרגיעה, היא העובדה כי הרשויות בצרפת שבדקו את האירוע אישרו כי עדותו של הצעיר השחור נכונה. גם הגשת כתב אישום נגד השוטרים המואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות, לא הצליחה להשקיט את הפורעים.

"השוטרים היכו אותי וקיללו אותי בשלל קללות גזעניות, ובשלב מסוים אחד מהם פצע אותי עם האלה שלו ותקע אותה בי", סיפר תאו הצעיר, ששמו המלא לא נחשף, בראיון לתקשורת הצרפתית.

אתמול ביקר אותו בבית החולים בו הוא מאושפז, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, וראש הממשלה קרא "לנקוט את היד הקשה ביותר נגד כל שוטר שמעורבותו במעשה תוכח. השוטרים מייצגים במדיהם את חוק המדינה והם חייבים לשמש דוגמה". לעומת זאת, עורך דינו של השוטר האלים ביותר לכאורה, טוען כי הפציעה של תאו "נגרמה בטעות".

המתפרעים ברחבי חמש הערים העלו באש מכוניות רבות, בהן ניידת משטרה. במקרה אחד מצאו עצמם שוטרים מוקפים המון זועם והם ירו באוויר אש חיה כדי להרתיע אותו. במקרה אחר, מפגין זרק בקבוק תבערה על הניידת שלו וזו עלתה באש.