אאא

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הגיב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו להתפרעויות והפרות הסדר של מפגינים 'הפלג הירושלמי' נגד הגיוס לצה"ל ולתקרית החייל שהתיז גז מדמיע והותקף באלימות על ידי המפגינים וקורא לפתוח בחקירת משטרה נגד המתפרעים וחקירת מצ"ח נגד החייל. 

לדבריו: "התמונות בהן נראה חייל צה״ל מותקף באלימות קשה ע״י עשרות צעירים חרדים מזעזעות. זו בריונות שחייבים לעקור מהשורש, יש גם לבדוק את הנסיבות שהובילו את החייל להתיז גז מדמיע אולם בשום מצב אין הצדקה לאלימות הקשה שראינו".

ארדן סיפר: "הנחיתי את המשטרה לעשות הכל כדי ‏להביא את פורעי החוק האלה לדין, מקומם מאחורי סורג ובריח. מי שפוגע בחיילינו המגינים עלינו בגופם חייב לשלם על כך מחיר כבד, אני מצפה גם מראשי ‏הציבור החרדי לגנות ולהוקיע מעשים כאלה שאינם מייצגים את הציבור החרדי ומסיבים לו נזק".

"האירועים הללו מבטאים חילול ה׳ שאין קשה ממנו, המתפרעים והבריונים פוגעים קודם כל בציבור החרדי שומר החוק" הוסיף השר.

לדבריו: "השפלת חיילים חרדים ונסיונות ‏לבזות ואף לתקוף אותם מתרחשות לצערי פעמים רבות. המשטרה תמשיך לעשות כל שביכולתה כדי להביא לדין כל מי שפוגע או מתיר דמם של חיילים חרדים".

כתב "כיכר השבת" ישי כהן הגיב לו: "צודק. השאלה אם אתה קורא גם למצ"ח לפתוח בחקירה נגד החייל, שעל פי עדות כתב ווינט, הגיע כדי להתגרות ולהצטלם מתיז גז על חרדים?".

ארדן השיב: "בהחלט . צריך לחקור את כל נסיבות האירוע".