אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד תשעה מפגינים מ'הפלג הירושלמי'. סעיפי האישום: התפרעות, סיכון דרכים והפרעה לשוטרים במילוי תפקידם.

יונה דוד פרל ונתן פפנהיים מבית שמש, מואשמים כי לא נשמעו להנחיות קצין המשטרה לפזר הפגנה בלתי חוקית בבית שמש והתנגדו לשוטרים, תוך שימוש באלימות.

אחד הנאשמים, עמרם מרגלית, מואשם שהשתתף בהתפרעות בירושלים בשבוע שעבר, במהלכה השליך אבן לעבר שוטר. בכתב האישום נגדו מתואר: "הנאשם נכח ברחוב שומרי אמונים יחד עם מתפרעים נוספים, דחף פח זבל בגודל בינוני ודרדר את הפח לעבר מרכז הכביש, ובכך גרם סכנה למשתמשי הדרך וכן לרכב בו נהג השוטר שמואל דהן שהגיע למקום על מנת לסייע בשמירת הסדר הציבורי".

"בהמשך ההתפרעות, נע הנאשם לכיוון רחבת חניון ברחוב שומרי אמונים, שם שהה השוטר-פרש פנחס אלה על סוסו במטרה לסייע בפיזור המתפרעים שהשליכו חפצים לעבר השוטר פנחס ושותפו שהיה אף הוא רכוב על סוס. הוא הרים אבן מרצפת בגודל של כ-15 ס"מ וזרקה לעבר השוטר פנחס. האבן פגעה בשוטר פנחס ולאחר מכן נפלה על סוסו".

שלום יעקב פרידמן מואשם כי נטל חלק בהתפרעות ברחוב שבטי ישראל בירושלים, הבעיר עיתון שהיה מונח על הרצפה והשליך אותו כשהוא בוער לתוך פח אשפה.

חמישה נוספים הואשמו בגין התפרעות וחסימת כבישים באזור בית שמש.

הנאשמים שוחררו בתנאים מגבילים, מלבד יונה דוד פרל מבית שמש החשוד בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והתפרעות. המשטרה מבקשת מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו.