אאא

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי התייחס אמש (ראשון) לנסיעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה עם נשיא ארה"ב דולנד טראפ, על בחירתו של טראמפ ו"הנס הגדול שבבחירה". 

דרעי סיים את ישיבת הקבינט שעסקה בנסיעת נתניהו והגיע להילולת הצדיק רבי ינון חורי זצ"ל, שם סיפר כי הגיע מ"ישיבה מאוד חשובה". דרעי המשיך ואמר כי "ראש הממשלה שלנו נוסע מחר לארצות הברית, בשליחות חשובה מאוד. ה' יברך אותו שיצליח. זה שליחות של עם ישראל. זה דבר לא פשוט. כל מי שמסתכל מה שקורה מסביב באזור שלנו, מה קורה בסוריה, לוב, איראן, מצרים, ה' ירחם, הכל מסביב מסביב".

לדבריו: "ה' עשה איתנו חסדים גדולים. נכון שהיה פעם, לצערנו הרב, 'כוחי ועוצם ידי', 'יש לנו את הצבא הכי חזק בעולם, יש לנו את המודיעין', אבל לאט לאט אנשים התפכחו וראו שמול מישהו שהחלט לדרוס או ילד עם סכין - אין הרבה מה לעשות".

על בחירת טראמפ אמר דרעי: "אנחנו רואים איך שהקב"ה מסובב את כל העולם. מישהו חלם שהנשיא הזה של ארה"ב יבחר? ידיד ישראל כזה גדול! הרי כולם יודעים מה היה לנו בשמונה שנים אחרונות. כולנו יודעים מה כל העולם אמרו מי אמורה להיבחר. הקב"ה מסובב הכל, היא קיבלה שלושה מיליון קולות יותר ממנו - ולמרות זאת הוא נבחר. שיטת בחירות משונה". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חבר הקבינט סיפר על מאחורי הקלעים של הקשר בין ישראל לארה"ב: "עכשיו מה קורה? כל אויבנו, כל אלה שמנסים להשמיד אותנו, פשוטו כמשמעו, מפחדים מאוד. בכל זאת, ארה"ב - המדינה הכי חזקה בעולם, הוא מקבל את ראש הממשלה הראשון - לפני כל מנהיגי העולם. 

"הרבה מאומות העולם מבקשים שנזכיר אותם בארה"ב, עד כדי כך הקב"ה הפך את הקערה" .

בסיום דבריו הוסיף: "מי שלא רואה שהכל זה חסד שהקב"ה עושה איתנו בזכות אותם לומדי תורה, אותם אברכים. הם השבט לוי של הדור שלנו". 

יצוין כי הבוקר דיווחה אילאיל שחר בגלי צה"ל כי בסוף ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני ביקש השר דרעי את רשות הדיבור והקריא את "תפילת הדרך" לנתניהו.