אאא

בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ויחידת הסמים של מכס אשדוד נעצר יבואן, בחשד כי ניסה להבריח כמות מוערכת של כ-100,000 חפיסות סיגריות.

חפיסות הסיגריות, שהמע"מ בגינן הוא כמיליון שקלים, הוסלקו באופן מתוחכם בבולי עץ שיובאו במכולה.

מעצרו של היבואן, תושב חולון הוארך בבית משפט השלום בחיפה.

ברשות המסים מציינים כי הם מתמודדים לאחרונה עם גל גובר של ניסיונות הברחה של סיגריות וטבק וכי זהו ניסיון ההברחה הרביעי שמסוכל בחיפה בשנה האחרונה.

בבקשת מעצרו של היבואן צויין כי נגדו עמוד תיק במע"מ בענף מסחר סיטוני בעץ. לפני כשבוע הוגש למכס אשדוד רשימון ייבוא על שמו של היבואן, תחת הצהרה כי המשלוח מכיל עץ לנסורת מאוקראינה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בפעילות משותפת של חקירות מכס ומע"מ חיפה ויס"מ (יחידת סמים) מכס אשדוד נערכה בדיקה יסודית במכולה ונמצא בה כמות גדולה של חפיסות סיגריות שהוסלקו בבולי העץ שאוחסנו במכולה.

אתמול (ראשון) נערך חיפוש בביתו של החשוד ובבית גרושתו ונמצאו מסמכים הקושרים את החשוד לחשדות. לאחר החיפושים, נחקר החשוד ונמצא כי "טביעות אצבעותיו" נמצאות בכל שרשרת הטיפול במשלוח, דהיינו תשלומים, פעילות מול עמילות מכס, מוביל המכולה ועוד. למרות זאת, החשוד מעדיף בשלב זה להטיל את האחריות על אחר שלא ניתן לאתרו.

ברשות המסים אומרים כי "בשנה האחרונה עדים בחיפה למגמה הולכת וגוברת של ניסיונות של הברחת סיגריות במכולות, כאשר סוכלו ארבעה ניסיונות הברחה בהיקף כולל של כ- 600,000 חפיסות סיגריות. גם בתחום הטבק ישנה עלייה בניסיונות ההברחה בחיפה, ובשנתיים האחרונות נתפסו שם עשרה משלוחים בהיקף כולל של כ- 46 טון טבק".