אאא

מצוד משטרתי נפתח היום (שלישי) במלזיה אחר שתי נשים שחיסלו אתמול את קים ג'ונג נאם, אחיו למחצה של שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און.

בעבר היה קים ג'ונג נאם המועמד המוביל לרשת את אביהם של של השניים, קים ג'ונג איל, השליט הדיקטטור הקודם. אתמול, בנמל התעופה של קואלה לומפור, הורעל נאם למוות כשהמתין לטיסה למקום מגוריו במקאו שבסין.

לפי הדיווחים ממלזיה, שתי סוכנות חשאיות של המשטר הצפון קוריאני הן אלו שחיסלו אותו בעקבות התבטאויות שלו בעבר בעד קיום רפורמות בצפון קוריאה ונגד אחיו קים ג'ונג און השולט ביד קשוחה במדינה המסוגרת.

באזור הדיוטי פרי בנמל התעופה הבינלאומי של בירת מלזיה, ניגש אתמול למרפאה של שדה התעופה והתלונן כי הוא חש כאבים, לאחר ששתי הנשים המחסלות תקפו אותו ככל הנראה במחטים נגועות ברעל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קים ג'ונג נאם, השליט-האח שחיסל? (צילום: שאטרסטוק)
קים ג'ונג נאם, השליט-האח שחיסל? (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

נאם פונה מיידית לבית החולים, אך מת כדרך לשם. גופתו של קים במכון לרפואה משפטית, ושם מנסים לקבוע רשמית את סיבת המוות. לפי דיווחים באסיה, שתי הנשים החשודות בהתנקשות נמלטו מיד אחריה בתוך מונית.

המחוסל, קים ג'ונג נאם, הודח בעבר מעמדת היורש אחרי שהתגלה כי ניסה להיכנס עם דרכון מזויף ליפן כדי לבקר בדיסנילנד-טוקיו. לאחר הדחתו החליט קים ג'ונג נאם לעזוב את צפון קוריאה והוא החל לנהל חיים שקטים עם אשתו ושני ילדיו בדרום סין.

הניסיונות לפגוע בקים ג'ונג נאם נכשלו עד כה: לפני כארבע שנים עצרה דרום קוריאה מרגל שהודה כי היה מעורב בניסיון להרוג אותו בתאונת פגע וברח בסין.