אאא

ארבע מהחברות הגדולות במשק מסתבכות בימים האחרונים במעורבות בפרשת השחיתות בנתניה, עם חקירתם של יו"ר חברת הבנייה 'אשטרום', מנכ"ל 'פז', מנכ"ל 'פרץ בוני התיכון' והמנכ"ל לשעבר של 'דלק ישראל'.

החשד הוא כי יו"ר הוועדה לתכנון ולבנייה בעירייה שמעון שר, שנעצר עם התפוצצות הפרשה לפני כמה חודשים, קידם פרויקטים של חברות בעיר, לכאורה בתמורה להעברת תרומות למוסדות הקשורים אליו.

החקירות לא נעצרו רק בחברות הציבוריות הללו, ועל פי המשטרה נחקרו ארבעה נושאי משרה נוספים בחברות פרטיות. בהודעת הדוברות נאמר, כי "כלל הנחקרים שוחררו בערבות עצמית ובתנאים: עיכוב יציאה מהארץ למשך שלושה חודשים, הרחקה מעיריית נתניה למשך 15 ימים ואיסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה. בשל העובדה כי מדובר בחברות הציבוריות הנסחרות בבורסה, משטרת ישראל מעדכנת כנדרש את הרשות לניירות ערך".

במשטרה אומרים כי מדובר בתחילתה של הפרשה וגורמים נוספים מאותן חברות צפויים להיחקר בימים הקרובים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהודעת חברת פז לבורסה נמסר: "החברה מודיעה בזאת כי נמסר לה שביום 13.2.17 מנכ"ל החברה נחקר בחשד לכאורה למתן שוחד כנושא משרה בחברה בקשר עם עיריית נתניה. להערכת החברה נושא המשרה הבכירה והחברה פעלו כדין".

מנכ"ל "פז" יונה פוגל התייחס גם הוא לפרסומים ובהודעה שמסר לעובדי החברה כתב: "ערוצי התקשורת מדווחים כעת על שרבוב שמי ושם החברה בפרשה החוקרת התנהלות בכירים בעיריית נתניה. חשוב לי לומר לכם באופן חד משמעי שהחברה ואני פעלנו ללא רבב ועל פי כל דין, וצר לי שמצאו לנכון לשרבב אותנו בפרשה זו. אירוע זה לא צפוי להשפיע על פעילות החברה".

כזכור, בפרשה חשודה גם ראש העיר מרים פיירברג, בעלה אלי, בנה צפריר ועו"ד אברהם גוגיג שנעצרו למשך תקופה כשהפרשה התפוצצה.