אאא

סגן ראש עיריית ירושלים, חיים אפשטיין, נציג מפלגת 'בני תורה' של 'הפלג הירושלמי', מגיב לדרישת מפלגת 'ישראל ביתנו' של השר אביגדור ליברמן לאסור פרסום בעיתון 'הפלס' ומאשים את אנשי 'דגל התורה' בכך.

"שמענו היום עוד הכרזה בומבסטית מפי השר ליברמן, בו הוא מבקש לאסור פרסום בעיתון הפלס", אומר אפשטיין, "אנחנו יודעים שפנו אליו אנשי דגל התורה וזה רעיון שלהם".

"אלו אנשים שמנסים ללחום בכל דרך בכל מי שסר למרותו ולדרכו של מרן ראש הישיבה שליט"א, והם מצאו לעצמם חבר... את האדם הכי חילוני, עם האג'נדה הכי חילונית, אותו הם לקחו ואמרו לו בו תתקוף חרדים, כי אתה הרי צריך לתקוף חרדים בשביל ציבור הבוחרים שלך, אנחנו נעזור לך", מאשים אפשטיין. "איך תעשה את זה? אנחנו נספק לך את החומר, ואתה תתקוף את הפלג הירושלמי".

לדברי אפשטיין: "זו הקומבינה הכי מכוערת שיש, הכיעור הוא לא של אביגדור ליברמן, אלא של אנשי דגל התורה, שכמשת"פים הם מוכנים לרדוף את עולם התורה, כל זה כדי לכסות על ערוותם שהם מסרו את כל בני התורה לשמד הצבא".

לסיום, מגחך אפשטיין על ליברמן ואומר: "אפרופו ליברמן, אני רוצה להגיד שחסד עשה איתנו הקדוש ברוך הוא שליברמן עסוק עדיין בלחסל את איסמעיל הנייה, רק רציתי לעדכן אותו שהספיקו כבר להחליף את הנייה והוא בריא ושלם, אולי הוא אפילו עוד יסע לקטאר בריא ושלם, טוב נו זה ליברמן. הבחור גדל במולדובה, הוא לא מכיר את הניואנסים הדמוקרטיים שנהוגים כאן, והוא מנסה לאיים בשיטות הקומיניסמטיות של מולדובה, אחרי הכל הוא גדל בחינוך מולדובי".

כפי שדווח מוקדם יותר ב"כיכר השבת", מפלגת 'ישראל בתינו' ממשיכה את המאבק ב'פלג הירושלמי'. ח"כ עודד פורר פנה לשרי הממשלה בדרישה לעצור את הפרסום בביטאון הפלג 'הפלס'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במפלגה טוענים כי "עיתון הפלס מהווה אחד השופרות המרכזיים למסיתים נגד הגיוס לצה"ל ולקריאה להתפרעויות כפי שראינו בשבועות האחרונים. מבדיקה שערך ח"כ פורר הסתבר שישנם משרדי ממשלה הנוהגים לפרסם בעיתון זה ובפועל מממנים את ההסתה כנגד צה"ל וחייליו".

לטענת המפלגה, בין משרדי הממשלה המפרסמים בעיתון הם המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ומשרד הכלכלה. פורר פנה לשרים זאב אלקין, יעקב ליצמן ואלי כהן בדרישה להפסקת הפרסום. במקביל, פנה פורר למנכ"ל לפ"מ הזמני שלמה עדיאל.

במכתבו כתב פורר: "בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרעויות וחסימות כבישים שמבוצע בידי קומץ קיצונים בעדה החרדית, כנגד המתגייסים והגיוס לצה"ל. מדובר בפעילות חמורה המסיתה כנגד ביצוע הוראות חוק הגיוס ופוגעת בכל רבדי החברה הישראלית בכלל ובחברה החרדית בפרט".

לדבריו: "הסתה כנגד חיילים משרתים וכנגד מועמדי גיוס ושידולם שלא להתגייס אינה יכולה לעבור לסדר היום וללא תגובה של ממשלת ישראל. אחד השופרות המרכזיים של מתנגדי הגיוס הוא עיתון 'הפלס' שנותן במה לפסקי הלכה מסיתים תוך מתן לגיטימציה ודרור להסתה כנגד הגיוס לצה"ל וכנגד החיילים המשרתים".