אאא

ראשי המפלגות החרדיות השר אריה דרעי, השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני מתייחסים הערב (חמישי) לחשיפת "כיכר השבת" כי יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד מתכוון לקיים כינוס פוליטי בעוד כשבועיים בלב השכונה החרדית בית וגן בירושלים ומכנים זאת "גועל נפש".

במהלך ועידת ש"ס בירושלים התייחס המנחה, העיתונאי אבי מימרן, לכינוס של לפיד, ושאל את ראשי המפלגות החרדיות: "הוא נכנס עכשיו לשכונות חרדיות, הוא נכנס לבית וגן, שכונה חרדית, הוא רוצה שצעירים חרדים לבוא לשמוע מה יש לו לומר".

שר הבריאות יעקב ליצמן לעג לו ורמז על טקסי 'הפרשות חלה' ש"יש עתיד" עורכת בשנה האחרונה: "לא, יכול להיות שהוא רוצה לקחת 'חלה' מבית וגן, הוא לא יודע מה זה חלה".

חשיפת ''כיכר השבת'', הבוקר
חשיפת "כיכר השבת", הבוקר
הגדלה

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אני קראתי על זה היום. תראה, אנחנו יכולים לעשות מחאות. אבל אנחנו צריכים שהציבור שלנו יגלה קצת אחריות. אפילו אם באים בשביל השעשוע, אפילו אם באים בשביל בידור, אפילו בשביל להתווכח. איך נותנים לו במה? אני חושב שהציבור צריך להדיר את רגלו מהמקום הזה. פעם אחת, פעמיים, הוא יעשה ויראה אולם ריק, תאמין לי אף אחד מאיתנו לא אוהב לדבר בפני אולמות ריקים. עם כל הכבוד" הוסיף דרעי, "הציבור צריך לגלות אחריות בעניין. הוא מנסה לתפוס כותרות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השר דרעי הסביר מה כוונותיו של לפיד - להבנתו - בכנסים במרכזים החרדים: "הוא צריך להיות לגיטימי מבחינת הציבור שלו, שהוא ראוי להיות ראש ממשלה. וכולם יודעים שבכדי להיות ראש ממשלה אתה צריך להיות טוב עם החרדים. הוא הרי יש לו תיק מאוד גדול עם החרדים והוא מנסה לעשות צעדים כאלה".

יו"ר ש"ס מתח ביקורת גם כנגד עיתונאים חרדים המראיינים את לפיד ואמר: "לצערי, אני רואה אפילו עיתונאים שלנו משתפים איתו פעולה. זה לא טוב. זה לא אחראי".

ראשי המפלגות החרדיות בוועידת ש''ס, הערב (יונתן זינדל, פלאש 90)
ראשי המפלגות החרדיות בוועידת ש"ס, הערב (יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני התייחס גם הוא לסערה ואמר: "המציאות היא שאנחנו לא יכולים לכפות את עצמנו על הציבור. אנחנו לא צריכים להגיד לציבור לא להיפגש עם יאיר לפיד. מי שרוצה להיפגש שייפגש, זו בעיה שלו. אבל זה פשוט גועל נפש".

גפני תקף את לפיד: "הוא בן-אדם שפגע בכל מה שקדוש ויקר לנו. בהכל". בהמשך אמר ח"כ גפני: "אגב, אין לו מה למכור. האיש לא מבין כלום. הוא היה שר אוצר שלא מבין כלום. הוא לא יודע מה זה כנסת, מה זה משרד האוצר ומה זה כלכלה".

יו"ר 'דגל התורה' המשיך ותקף את מי שמתכוון להגיע לכינוס של לפיד: "אם יש אנשים שהם חרדים, בשכונת בית וגן, שהם אכן חושבים שהם יכולים לשמוע ממנו דברי חכמה - שישמעו. זו פשוט בושה וחרפה הדבר הזה. זה ביזיון". 

אריה דרעי סיכם בעקיצה: "מה הוא יעשה שם? הפרשת חלה?". 

צפו בוידאו המלא.