אאא

בעיריית ירושלים מסכמים בסיפוק את הפיילוט בהפעלת מתקן החניה לגובה, שהוצב בסמוך לשוק מחנה יהודה, ומתכוונים להציב מתקנים דומים באזורים נוספים בבירה לאור משובים חיוביים מצד התושבים.

המתקן הראשון של החניה לגובה הוצב בחודש נובמבר 2016 בסמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים, הסובל ממחסור חמור בחניה. החודש כאמור החליטה העירייה להרחיב את השימוש בתבנית זו לאזורים נוספים. המתקן תופס שני מקומות חניה ומספק בין 12 ל-16 מקומות חניה, הגלגל מוצב על הקרקע והוא כעין גלגל שבו כ-16 מקומות חניה לגובה.

כך עובד מתקן החניה לגובה (צילום: דן, החברה לפיתוח מרכז ירושלים)

עם התרחבות הפרויקט, צופים בעירייה כי יתווספו לעיר מאות מקומות חניה. בטווח המידי תציב העירייה בהר חוצבים בירושלים שני מתקני גלגל, ובהמשך יוצב במתקן נוסף באזור שוק מחנה יהודה עם התקדמות הפרויקט יוצבו מתקנים באזורים הסובלים ממצוקת חניה דוגמת שכונת גבעת שאול שהאזור המסחרי בה התפתח בשנים האחרונות.

המתקנים עובדים בשיתוף פעולה עם חברות 'פנגו ו'סלופארק', וניתן לשלם על החניה בגלגל באמצעות הטלפון הסלולארי.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי: "אנחנו מפתחים לטובת התושבים פתרונות חניה יצירתיים וחדשניים כמו מתקני חניה לגובה. אנו מתכוונים להרחיב את השימוש במתקנים לאזורים נוספים במרכז העיר ובשטחי התעסוקה והמסחר המרכזיים, לרווחתם של תושבי ומבקרי ירושלים".