אאא

מאבק של ממש מתרחש לאחרונה בתוככי הנציגות החרדית באשקלון, סביב שאלת יישום הסכם הרוטציה שנחתם בין "דגל התורה" ל"אגודת ישראל" סביב החברות במועצת העיר.

הסכסוך נסוב סביב הסכם בין אבשלום יעקובי, איש "דגל התורה" בעיר ואברהם עשור, חבר מועצת העיר אשקלון מטעם אגודת ישראל, במסגרתו סוכם כי תתקיים רוטציה בחצי הקדנציה ועשור יפרוש לטובת יעקובי.

יעקובי, שטוען כי עשור מסרב לממש את ההסכם, פנה לבין הדין של הגר"נ קרליץ בכדי לדרוש את קיום ההסכם. עשור השיב כי הוא מעוניין בבין דין אחר והעביר את הדיונים לבית הדין "הליכות עולם" בירושלים בראשות הגאון רבי ברוך שרגא.

אלא שלאחר שנשלחו זימונים לדיון, כתב עו"ד אלקנה בישיץ, פרקליטו של עשור, מכתב לבית הדין ובו כמה נימוקים, בהם: "למרבה הצער התברר כי גורמים אינטרסנטיים בחשו בתיק זה והפעילו לחצים פסולים כלפי מי מבית הדין".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בבין הדין לא אהבו את מכתבו של בישיץ, וכתבו בהחלטתם כי "ביה"ד רואה בחומרה רבה את מכתבו של ב.כ. הנתבע בו הוא מטיח דברים כלפי בית הדין, בו בזמן שלא בית הדין הזמין אותו אלא הוא בחר את בית הדין והדיינים".

החלטת בית הדין (סריקה)
החלטת בית הדין (סריקה)
הגדלה

עו"ד יהושוע שוירץ ממשרדו של בישיץ מסר בתגובה כי "הנקודה הראשונה שאנחנו טוענים היא שזה לא עניין אישי ופרסונלי בין אברהם עשור לבין אבשלום יעקובי, אלא ברמה הארצית - אגודת ישראל מול דגל התורה. ושם זה אמור להיפתר. הוא יושב על כסא ששייך למפלגה מסויימת. אם מישהו אמר להיתבע ואם בכלל הרי שזו אגודת ישראל ברמה הארצית".

"לגופם של דברים", הוסיף שוירץ, "הסכמים צריך לכבד משני הכיוונים, ואנחנו יודעים שהתובע מנסה להשתלט גם על תפקיד יו''ר המועצה הדתית וגם על המקום במועצה העירונית. בהסכם נקבע שתפקיד אחד לזה והתפקיד השני לאחר. לא ייתכן שנציג דגל התורה יבקש לנכס לעצמו את שני התפקידים כך שהוא זה שמבקש להפר את ההסכם".