אאא

בימים אלו הולכות ונשלמות ההכנות משרד הבטחון ופיקוד מרכז לשבוע הכנה והיכרות עם מסלולי הלחימה המיועדים לחרדים רווקים (גדנ"ע - גדודי נוער). המסלול אמנם לא חדש אבל עבר שדרוג והתאמה לבני ישיבות רווקים שעזבו את הישיבה.

בגדנ"ע - שבוע ההכרות יחוו המשתתפים את החוויה הצבאית כפי שהיא מתרחשת בצבא כולל עמידה בלוחות זמנים ארוכים וצפופים ואימוני שדאות וכושר קרבי. במהלך ימי ההכרות ילבשו המשתתפים ביגוד צבאי מלא. מפקדי התכנית יהיו חרדים המתפקדים כיום ביחידות החרדיות הלוחמות.

באגף החברתי בטחוני מדגישים כי התכנית הותאמה לבני ישיבות שיצאו מהישיבה ומתלבטים בקשר לעתידם. הבחורים יפגשו את הרבנים המלווים את הלוחמים החרדיים בשירות הצבאי.

לצד אימוני הכושר, השדאות ומיומנויות צבאיות ילמדו הבחורים על השוני בין היחידות, יפגשו את מפקדיהן ויקבלו הסברים על תנאי הקבלה לאותן יחידות. כמו כן יערכו שיעורי תורה על ידי הרבנים המלווים שיעסקו גם בהלכות הנוגעות לשירות הצבאי כגון שמירת שבת בשעת מלחמה ועוד ועוד.

א' לוחם ביחידה חרדית לוחמת שהשתתף בגדנ"ע ולאחר מכן התגייס אמר לכיכר השבת כי ההשתתפות בגדנ"ע בלי הצורך לוותר על מעמד בן הישיבה ממנו הוא נהנה נתן לו את היכולת לבוא ולבדוק בנחת את מסלולי הגיוס מה שתרם לו לשקט הנפשי והבנה עמוקה של התהליך.

התכנית תתקיים בתאריך כ"ב - כ"ה אדר ברמת הגולן | להצטרפות לחץ כאן או בטלפון 03-60-90-708