אאא

מובילאיי ואינטל קיימו שיחת וועידה בה השתתפו מצד אינטל בראיין קרזניץ, מנכ"ל אינטל העולמית וכן סמנכ"ל הכספים של החברה ופרופ' אמנון שעשוע, מייסד, יו"ר והטכנולוג הראשי של מובילאיי.

"העסקה תתרום לנו ישירות לרווח של החברה", אומר בראיין קרזניץ. אנחנו מצפים להיות המוביל העולמי ברכב אוטונומי שוק של 70 מיליארד דולר ב-2030. אנחנו רוכשים את החברה הטובה ביותר בעולם לראייה ממוחשבת ומשלבים איתה כוחות בכדי ליצור את הפתרון השלם לרכב האוטונומי. העולם כיום מחפש פתרון אחד מקצה לקצה לתעשייה. פתרון שיהיה בעלויות נמוכות ויהיה פתרון אחד כולל. שילוב היכולות שיש לנו כיום על היכולות של חברת מובילאיי מבטיחה שאנחנו יכולים להגיע במהירות לשוק ולקבל שם עמדת מובילות", אמר קרזניץ.

אמנון שעשוע תיאר בשיחת הוועידה את היכולות של החברה בתחום הרכב האוטונומי וציין שכיום החברה היא למעשה המובילה בתחומים רבים הקשורים לנושא זה.

אנחנו נוסדנו לפני 18 שנה ומעסיקים כיום 660 עובדים. אנחנו חברות משלימות אחת לשנייה, חיבור שלנו ביחד נקבל חיבור חזק מאוד. בראיין קרזניץ' זה שילוב של יכולות עם חבילה מושלמת לאוטונומי. המעבדים של אינטל עם היכולות של מובילאיי. הם הפתרון כיום המוביל לרכב האוטונומי.

בשיחה השתתף גם סמנכ"ל הכספים של אינטל שציין שהעסקה תורמת לחברה במספר דרכים. הראשונה היא באמצעות ההכנסות והרווח של מוביל איי שיוצרים לחברה ערך במיידי. כמו כן הוא ציין שהחברות יציעו שירותים דרך שירותי המיפוי המשותפים של החברות. נקודה מעניינת שאותה העלה הדובר היא העובדה שבין החברות יש גם אלמנטים של חפיפה שניתנים לקיצוץ וכן חיסכון באמצעות מיסוי.