אאא

בעקבות המשך מעצרו של בן הישיבה מאופקים, שנעצר בשל עריקותו לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס, הורה מנהיג 'הפלג הירושלמי' הגאון רבי שמואל אוירבך לראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה', כי חובה למחות על כך ולזעוק ברחובה של עיר בקול גדול.

כפי שדווח אמש ב"כיכר השבת", הבחור נלקח מביתו בחג הפורים למעצר בקו"ם בבסיס צבאי ואתמול הובא למשפט בפני בית הדין הצבאי ביפו.

לאחר דיון קצר החליט בית המשפט הצבאי להאריך בשלב זה את מעצרו ביומיים נוספים, ומחר - יום חמישי - אמור להתקיים דיון נוסף בו יוכרע דינו של הבחור.

בטרם הוצאתו מאולם הדיונים קיבל העצור את ברכתו של הרב אוירבך שאמר לו: "אני רוצה לברך אותך ולחזק אותך, הקב"ה ישמור עליך מכל משמר, שלא יהיה לך כל נזק בגשמיות ורוחניות, שיהיו לך חיים טובים ומתוקים מדבש, צריך להתאמץ בכל הכוח, ושאביך שליט"א יהיה לו הרבה נחת ממך".

כמו כן הוסיף לברך את אביו באמרו: "שיהיה רק טוב, ברכה ושלום בשמחה וסייעתא דשמיא, הקב"ה יעזור שיהיה כל טוב כל הימים".

כאמור, לאחר קבלת הידיעה על המשך מעצרו נכנסו רבני וראשי הוועדה להצלת עולם התורה למעונו של הרב אוירבך שהורה שלעת כזו אין אפשרות לעמוד שאננים ושלווים מול פעולות השלטון להמשיך ברדיפת עולם התורה, וחובה להמשיך את המחאות ולהרעיש עולם ומלואו נגד הגזירה הנוראה המרחפת על כל עולם התורה.

בעקבות כך, ב'הפלג הירושלמי' נערכים להפגנות מחאה במוקדים שונים כפי שיפורסמו במשך היום.

"לא ננוח ולא נשקוט, נרים קול זעקה גדולה ומרה, והמחאה ההמונית תימשך עד לשחרורו של אסיר עולם התורה", אמרו אמש ראשי הוועדה.

כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", אנשי 'הפלג' מאיימים כי במידה ומעצרו של הבחור יוארך הרי שהם מתכוונים להפגין ביום שישי בירושלים ולשבש את מרתון ירושלים.