אאא

לאחר שכמעט נדמה שתושבי עמונה יגורשו מבתיהם אל פתרון יעיל וטוב הם מצאו את עצמם ללא שום פתרון נראה באופק. אנשי היישוב פנו לנתניהו במכתב כוונות, אותו הם מכנים "מכונן", ובו דרישה מפורשת לקבלת הבהרות על תוכניתו להקים להם יישוב חלופי כפי שסוכם עימם.

חודש עבר כבר מפינוי עמונה, ובעוד חלק מהתושבים אף שובתים רעב כבר שבועיים מול בית ראש הממשלה במחאה על מצבם, דרשו תושבי המאחז מראש הממשלה לפעול להקמת היישוב החדש. "היום חודשיים אחרי כניסת הנשיא טראמפ. האם כל המיצג הזה (של ההסכם להקמת היישוב) היה מיצג שווא, מסיכה שנועדה להרוויח זמן, או שאתה באמת אוהב את ההתיישבות?" שאלו. "עמונה היא מקרה המבחן שלך. אין מניעה משפטית להקים יישוב חדש ואין מניעה פוליטית וגם לא מדינית בעידן טראמפ".

בהמשך איימו התושבים כי במידה ועד סוף החודש לא יחלו העבודות בשטח - הם יקחו את העניינים לידיים שלהם. "אם התחייבותך להקמת היישוב החדש לא תצא לפועל לאלתר ובאופן שהעבודות להקמתו יחלו עד ה־31 למארס כי אז לא יהיה מנוס מלעלות עצמאית לקרקע לממש את ההתחייבות כלפינו ולהקים בעצמנו את היישוב החדש וגם אם נשוב ונפונה על ידך לא נחדל עד שנתקע יתד באדמת הארץ", כתבו.

ההחלטה לשגר את המכתב החריף התקבלה לאחר שלא הושגו הסכמות לטענתם בפגישתם של נתניהו וגרינבלט שלשום. "כאיש עסקים הנשיא טראמפ יודע שמילה זו מילה והסכמים צריך לכבד", כתבו. "גם גרינבלט הוא איש עסקים בעצמו שמחזיק באותם ערכים. מילתו של אדם היא כבודו. לכן, מכל הבחינות אנחנו צופים בך ובוחנים אותך".