אאא

סכסוך עסקי בין חברות הנדל"ן מגה אור וביג מרכזי קניות לבין בעלי המרכז המסחרי סטריט מול ברמת ישי, יוסי פייט. ל"כלכליסט" נודע כי הסכסוך נסב על 500 אלף שקל שהפקידו ביג ומגה אור אצל נאמן לטובת בעלי סטריט מול, במסגרת מו"מ שניהלו לרכישת המתחם.

תחילתו של הסיפור לפני כחצי שנה, אז הועמד למכירה הסטריט מול ב־195 מיליון שקל וגופים מוסדיים שונים התעניינו ברכישה. בשלב כלשהו ירד תג המחיר בכמה עשרות מיליוני שקלים. בין מגה אור וביג לבין בעלי המרכז נחתם מזכר הבנות והרוכשים הפוטנציאליים הפקידו את הסכום אצל נאמן וביקשו לבצע בדיקת נאותות. מכאן, הדברים החלו להסתבך לאחר שהרוכשים הפוטנציאליים גילו, לטענת מקורבים לעסקה, כי נתוני הפדיון שהוצגו לרוכשים היו גבוהים ב־25%–30% מהפדיונות בפועל.

לעומת זאת, מקורבים לבעלי המתחם טוענים כי ביג ומגה אור קיבלו את כל המצגים עם הסכומים המדויקים, וכי סוכם בין הקונים למוכרים כי על סכום הרכישה לא יהיה דיון נוסף לאחר בדיקת הנאותות. ביג ומגה אור עתידים לנקוט צעדים משפטיים על מנת להשיב את כספם. סטריט מול ברמת ישי נפתח ב־2013 בהשקעה של כ־180 מיליון שקל. המתחם נמצא בבעלות יוסי פייט (51%), אלי לבן (40%)