אאא

"מתנצל על אמירתי אתמול. לא הייתה לי כוונה לפגוע באיש. אני מחובר בנימי נפשי לכל עדות ישראל ומוקיר את תרומתן הכבירה למורשת עמנו ולבניין ארצנו", כתב נתניהו הבוקר (ו') בחשבון הטוויטר שלו לאחר שעורר סערה אתמול בפורום ראשי המפלגות כשאמר "ביקשתי את דחיית שידורי התאגיד בחצי שנה בגלל שקפץ לי הגן המזרחי".

דבריו של נתניהו גררו ביקורת רבה ומכל גווני הקשת הפוליטית קראו לו להתנצל. "אדוני ראש הממשלה, קפץ לך 'הגן המזרחי'? אם באמת היה לך אחד כזה - לא היית פוגע בו. אני מבקש ממך להתנצל", צייץ בטוויטר אורן חזן, שזו לו לא הפעם הראשונה בה הוא מתעמת עם ראש מפלגתו.

מוקדם יותר גם חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) אמר כי "נתניהו משתמש בתורת הגזע כדי לתרץ את הטירוף. שנתיים עברו מאז שהליכוד ניצח בבחירות, שנתיים מאז שנתניהו, רגב, חזן ומי לא אכלו לנו את הראש על הדברים של גרבוז ופתאום נתניהו מספר שיש גן מזרחי שגורם להפכפכות".

"האם עברנו מתורת השבטים לתורת הגנים? מתבייש בראש הממשלה שלי שזה מה שהוא חושב עלינו, זה מה שהוא חושב על חלק גדול מאזרחי ישראל ומתבייש עוד יותר בחבורת האפסים שמקיפה את נתניהו ושותקת על התבטאות מפלגת כזו".

המטה למאבק בגזענות פרסם אף הוא תגובה קשה: "האמירה של נתניהו על 'הגן המזרחי' מבישה, מכיוון שהיא תוצאה של הלך רוח שמייחס למזרחים תכונות של כעס ואלימות. ההתנצלות של ראש הממשלה נתניהו מחויבת המציאות, אבל חשוב ממנה, על נתניהו לנסות לאמץ לעצמו תפיסת עולם שלא מייחסת לאנשים תכונות כאלו או אחרות בהתאם למוצאם".