אאא

נעצר החשוד בפריצה למייל של אסתי ויינשטיין, חסידת גור שנטשה את אורח חייה ואת ילדיה לפני מספר שנים ומצאה את מותה באופן טרגי בקיץ האחרון, הסעיר בקיץ האחרון את תושבי ישראל בכלל ואת הציבור החרדי בפרט.

כזכור, אתמול טענה בתה שעזבה עמה את הדרך, תמי מונטג, כי היא "קיבלה מסר" שחשבון המייל של אמה המנוחה נפרץ, והיא חוששת שידלפו החוצה תכתובות רגישות שלה ושל אמה אסתי, שהופיעו בו.

לדבריה, כפי שפורסמו בחדשות 2, היא קיבלה בימים האחרונים פנייה עקיפה דרך קרוב משפחה, שסיפר לה על הודעה שהוא קיבל עם המלים "פרצתי לחשבון", אותה כתב לו בחור חרדי.

הבת נלחצה מכך ו"נקלעה למצב נפשי לא פשוט" כדברי מקורביה, והגישה תלונה בתחנת המשטרה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עורך דינה, דניאל חקלאי מסר: "מדובר בצעד אמיץ ומתבקש של בחורה צעירה ונבונה שלא מוכנה להבליג על חדירה בוטה כל כך למקום הכי פרטי, הן בחיי אימה המנוחה והן בחייה שלה. קשה לתאר את עוצמת הפגיעה ואת עוצמת החודרנות והפולשנות שטמונות במעשה הזה".

"פריצה לחשבון מייל של אישה מנוחה שסבלה עמוקות בחיים שלה בשילוב חדירה לתכתובות הפרטיות ביותר של בתה, היא חמורה ביותר. אנחנו מקווים שמשטרת ישראל תטפל בדברים במהירות וביעילות. ובעיקר אנחנו מקווים שהאחראי (או האחראים) למעשה הזה, יועמד לדין וייענש", הוסיף הפרקליט.

משטרת ישראל פתחה בחקירה שהביאה למעצרו של החשוד (29, בני ברק) לאחר שהגיע לתחנה והסגיר עצמו. בחקירתו קשר עצמו לביצוע המעשים. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים.