אאא

ראש הממשלה נתניהו נפגש הבוקר (שני) עם כמה מראשי התאגידים הכלכליים הגדולים ביותר בסין במטקה לקדם פיתוח עסקי בין ישראל וסין.

לאחר הפגישה אמר נתניהו: "קיימתי עכשיו פגישה עם 11 מראשי התאגידים הגדולים של סין. חלק גדול מהם משקיע בארץ וחלק גדול גם ישקיע בארץ, זה אומר הרבה מקומות עבודה, זה אומר פיתוח עסקים, חיבור לשווקים הסיניים הגדולים. זה דבר שהוא טוב לאזרחי ישראל, זה טוב לכלכלת ישראל".

נתניהו הוסיף ואמר: "אני אמרתי להם שבעולם היום יש כמה ריכוזים של טכנולוגיה, לא הרבה, ארה"ב, ישראל וישראל פתוחה לעסקים עם סין".

צפו בדברי נתניהו לאחר הפגישה (צילום: לע"מ)

ראש הממשלה הביע בפני בעלי התאגידים, שלכל אחד מהם מחזור של עשרות מיליארדי דולרים, את הנכונות של ישראל להמשיך להיפתח לשוק הסיני ולהגדיל את הסחר בין שתי המדינות.

יצוין כי לפגישותיו של ראש הממשלה בסין מתלווים גם שר הכלכלה אלי כהן, השר להגנת הסביבה אלי כהן ושר הבריאות יעקב ליצמן.

עוד הצטרף לנסיעה בנה של טל פישמן, העובדת בחברת טאקוד הסינית שפתחה שלוחה בישראל, התינוק הצטרף כיוון שבסין יש סובלנות מיוחדת לאמהות עובדות והתינוק מצטרף לאמו טל לכל נסיעת עסקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו מחזיק את בנה של טל פישמן (צילום:  חיים צח, לע''מ)
נתניהו מחזיק את בנה של טל פישמן (צילום: חיים צח, לע"מ)
הגדלה

ראש הממשלה השתתף בביקורו בסין גם בפורום עסקי כלכלי בו השתתפו למעלה מ-600 אנשי עסקים ישראלים וסינים.

באירוע קרא נתניהו לאנשי העסקים הסינים לאמץ ולהטמיע טכנולוגיה ישראלית כדי להמשיך ולהעלות את רמת החיים בסין.

נתניהו בפורום עסקי כלכלי בסין (צילום: לע"מ)

הפורום אורגן על ידי הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה והתעשייה בנציגויות ישראל בסין, בו משתתפת משלחת של למעלה ממאה אנשי עסקים ישראלים, שאורגנה ע"י מכון הייצוא הישראלי. חברי המשלחת יפגשו במהלך הפסגה עם מאות אנשי עסקים סינים.

בין החברות המשתתפות בפורום - נטפים, IDE, בנק לאומי, בנק הפועלים, תנובה, נען דן ג׳ין ועוד.