אאא

מחוז ירושלים של החברה למתנ"סים פרסם מכרז לתפקיד שמטרתו - שיתוף פעולה עם הרפורמים ומה שנראה כהכנסת הרפורמים לשכונות העיר במסווה של פעילות להתחדשות ישראלית - יהודית.

יו"ר סיעת יהדות התורה בעיריית ירושלים, אליעזר ראוכברגר, שלח מכתב למנהל מחוז ירושלים בחברה בו הוא דורש לבטל את התפקיד. במכתבו, טוען ראוכברגר כי אין זה מתפקיד החברה למתנ"סים המצוינת מכספי המדינה, לממן החדרת הרפורמים לשכונות ירושלים.

במכתבו למר יולי בן לביא, מנהל מחוז ירושלים - החברה למתנס"ים, כותב ראוכברגר כי "החברה למתנסי"ם מחוז ירושלים, פרסמה מכרז לרכז/ת עבור 'תוכנית לפיתוח ומיצוב תשתית מנהיגותית קהילתית בתחום הגוונים והתחדשות היהודית-ישראלית בשכונות הפלורליסטיות של ירושלים'. על פי הפרסום, בין הכישורים הנדרשים למועמד/ת: 'רקע והיכרות טובה עם עולם וארגוני ההתחדשות היהודית, היכרות טובה עם ירושלים והכוחות הפועלים בה'".

ראוכברגר דורש במכתבו: "אודה לקבלת פירוט אודות מהות התפקיד? לשם מה הוא נדרש? מה מטרתו? מה היעדים שרוצים להשיג באמצעותו? מאחר והמילים 'התחדשות יהודית – ישראלית' הינם שם נרדף לפעולה ולעשיה עם ארגוני הרפורמים המבקשים להחריב את היהדות ומסורת ישראל. ובוודאי בהתייחס לשאר המשמעויות העולות מיתר פרטי המכרז, התפקיד והכישורים והידע הנדרשים, הרי שמן הפרסום עולה ריח רע מאד של רצון וכוונה לשתף פעולה בשכונות ירושלים עם הרפורמים, ולסייע להם, באמצעות משרה רשמית ומסודרת בחברה למתנסי"ם, לחדור ולפעול בקרב הציבור הרחב והמשפחות ברחבי שכונות ירושלים השונות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"החברה למתנסי"ם הינה חברה ממשלתית הממומנת על ידי המדינה, והכללת תפקיד זה מהווה נעיצת סכין בגב המדינה היהודית והזהות היהודית של המדינה. זוהי פעולה חמורה ביותר ושימוש בכספי ציבור כדי להמיט הרס וחורבן על העם היהודי. מסורת ישראל והזהות של העם היהודי אינם ניתנים להחלפה או לשינוי חלילה, ולא זקוקים להתחדשות. אין זה מתפקיד החברה למתנסי"ם/מחוז ירושלים, לפעול ולהחדיר את הרפורמים ופעולתם ההרסנית לתוככי שכונות ירושלים".

ראוכברגר מוסיף וכותב כי "לחברה למתנסי"ם, ובוודאי לך כמנהל המחוז, יש זכויות רבות בפעילות לטובת הציבור בירושלים, על כל גווניו ומגזריו. בהכירי אותך במשך שנים רבות, אני משוכנע ששגגה יצאה תחת ידך, או אולי הוטעית, ואני פונה ומבקש בזאת: אל תהרוס את כל העשיה הברוכה שלך במחי יד לאחר שנים רבות".

בסיום מכתבו הוא כותב כי "אני דורש ממך לבטל לאלתר את התפקיד ואת הכוונה לשתף פעולה עם הרפורמים וארגוניהם, שכל מטרתם מכוונת ונועדה אך ורק להרוס את הדת ואת מסורת ישראל, ולהכניס כאן בארץ ובירושלים דת חדשה שכולה כפירה בתורת ישראל ובמסורת ישראל סבא".