אאא

שבועיים וחצי לאחר חיסולו במערב עזה של בכיר ארגון חמאס מאזן פוקאה פתח חמאס במבצע מעצרים לאיתור משתפי הפעולה עם ישראל שסייעו לחיסולו של בכיר הארגון.

פעילי חמאס החלו בשעות האחרונות לבצע גל מעצרים במרכז ובמערב הרצועה, העצורים נלקחים לחקירות בכדי לוודא האם הייתה להם מעורבות בחיסולו של פוקאה.

בהודעה רשמית שפרסם ארגון החמאס בטוויטר שלו נאמר: "מקור צבאי בחמאס מאשר כי ארגון חמאס מתכוון לתת מכה חזקה לסייענים ברצח מאזן פוקהא".

בכיר הארגון קרא בכלי תקשורת מקומי לסייענים להסגיר את עצמם לחמאס: "הדלת שלנו פתוחה לחוזרים בתשובה שעבדו עם ישראל ומוכנים שלא להמשיך בדרך הזו. אנו מבטיחים שמי שיסגיר את עצמו, ההסגרה תישאר בסתר ותינתן לו הקלה משמעותית בעונש", אמר הבכיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור לפני כשבועיים וחצי נמצאה גופתו של פוקאה בחניון ביתו בעזה, האיש נורה על ידי מתנקשים שעשו שימוש באקדחים עם משתיקי קול, פוקאה שב באותה שעה עם אשתו וילדיו לביתו, האיש לא היה מלווה במאבטחים ובשעה שהכניס את כלי רכבו לחניה התת קרקעית השתלטו עליו המתנקשים, ירו בו ונמלטו מהמקום. בחמאס האשימו את ישראל בחיסול שנטען כי היה מקצועי ונקי, בהודעה ובסרטונים שפרסם מיד עם החיסול הודיע ארגון הטרור כי נקום את מותו של בכיר הארגון.

בישראל לא התייחסו לטענות כי היא זו שביצעה את החיסול. אך מומחי מודיעין טוענים כי לוחמים באחת מהיחדות המובחרות ביצעו את החיסול ונמלטו אל הים.

האיום של חמאס על ישראל בעקבות החיסול (צילום: מתוך טוויטר)

פוקאה היה מחבל שריצה עונש מאסר בכלא בישראל, שוחרר בעסקת שליט וגורש לעזה. אביו אמר לאחר חיסולו כי בכירים ישראלים הגיעו לביתו לפני כמה חודשים ודרשו ממנו להתריע בפני בנו כי יחדול מהעיסוק בטרור.