אחד העצורים בפרשה. ארכיון
אחד העצורים בפרשה. ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הפרקליטות צפויה להגיש היום (רביעי) כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד תושב ירושלים בגין מעשה חמור בקטין תוך ניצול יחסי מרות.

החשוד נעצר במסגרת פעילות המעצרים שבוצעה לפני כשבוע וחצי בה עצרה המשטרה 22 חשודים שנחקרו בגין חשד לביצוע עבירות חמורות בקטינים ונשים ושעבירות אלו לא דווחו למשטרה ולא לרשויות הרווחה זאת בשל הטיפול של ארגון 'טוהר המחנה' שטיפל במקרים בתוך הקהילה.

כאמור, המשטרה פתחה בחקירה על סמך ממצאים שנאספו, הכוללים, בין היתר, פנקסים של פעיל הארגון משה קיויתי בהם רישומים של אירועים בהם בוצעו פגיעות חמורות. במסגרת החקירה עצרה המשטרה 22 חשודים, ל-15 מהם הוארך המעצר והחקירה בעניינם נמשכת.

היום, כאמור, יוגש כתב אישום ראשון בפרשה כנגד תושב ירושלים כבן 38 בחשד כי בזמן ששימש כמורה/יועץ במסגרת ישיבה בירושלים ביצע מעשים חמורים בקטינים במספר הזדמנויות בחדרו בישיבה.

חקירת המשטרה המורכבת הובילה במסגרת איסוף מכלול הראיות לאיתור שניים מהקורבנות, תושבי מרכז הארץ, כיום בגילאי 17 ו-19 שמסרו עדות במשטרה.

עם ביסוס התשתית הראייתית ואיסוף הממצאים והראיות, הועבר החומר לפרקליטות שכאמור צפויה להגיש כנגדו היום כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

במשטרה ציינו כי מדובר בחקירות מורכבות שכן המעצרים בוצעו בכפוף לצווי מעצר שהוצאו על ידי בית המשפט , וזאת על אף שלא הוגשו תלונות על ידי קורבנות העבירה.

על אף זאת, פעלו חוקרי המשטרה למיצוי החקירות ואיתור הקורבנות שהובילו להגשת כתב אישום והעמדה לדין של חשוד, אשר המשיך לנהל חייו כבשגרה וזאת מבלי שנתן הדין על מעשיו החמורים. משטרת ישראל ממשיכה בחקירה המורכבת במטרה להביא לדין את החשודים.