אאא

בפעם השנייה בשבוע האחרון, חייל צה"ל הותקף בסמטאות שכונת מאה שערים בירושלים.

האירוע התרחש לפני שעה קלה (רביעי) כאשר החייל צעד עם בת זוגו ברחוב שבטי ישראל בעיר, לפתע הקיפו אותם עשרות אנשים, בעיקר כאלו הנמנים על חוגי נטורי קרתא הקיצוניים, ופתחו בזעקות ונאצות לעבר החייל "חרדק תסתלק מפה", תוך שהם משליכים לעברו חפצים וביצים.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום חילצו את החייל ללא פגע והעניקו לו ליווי עד שיצא מרחובות השכונה. בנוסף, הם עצרו את אחד התוקפים.

תושבים מקומיים מספרים ל"כיכר השבת" כי השכונה החרדית הפכה להיות מקום מסוכן עבור חיילים במדים. "כעת מדובר בצעקות ובקללות אבל אי אפשר לדעת מה יהיה מחר. אנחנו במידרון חלקלק ומחר זה עלול להסתיים חלילה ברצח".

מהמשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר נעצר חשוד שתקף חייל בשכונת מאה שערים. החשוד הובא לחקירה בתחנת לב הבירה".

כאמור מדובר באירוע שני בתוך ימים ספורים באותה שכונה. ביום ראשון הותקף חייל דתי תלמיד ישיבת הסדר על ידי ילדים ברחוב מאה שערים, שקראו לעברו בצעקות 'חרד"ק' לצד נאצות וקללות חריפות. עוברי אורח שגוננו על החייל הכניסו אותו לתוך חנות סמוכה ונעלו את הדלתות.

התושבים שניסו להגן על החייל הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו במהירות למקום במטרה לחלצו. כוחות השיטור הותקפו אף הם ע"י עשרות מפגינים בזעקות "חרד"ק" ו"שיקסה, תסתלקי מפה", אולם לאחר דקות ארוכות הצליחו לחלץ את החייל המבוהל.