אאא

המשטרה עצרה חמישה תושבי שטחים בחשד שפעלו כחולייה לה מיוחסים מספר אירועי ידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר מתחם קבר רחל.

ראשיתה של החקירה עם חקירתם של 2 חשודים תושבי שטחים בשבוע שעבר ושכנגדם הוגשה הצהרת תובע בגין יידוי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר מתחם קבר רחל.

במסגרת חקירת שני החשודים, הגיעו חוקרי המשטרה למידע לפיו 3 חשודים נוספים אשר על פי החשד פעלו יחדיו כחוליה עם החשודים שנעצרו, להם מיוחסים אירועי ידויי אבנים ובקת"בים לעבר מתחם קבר רחל.

עוד עלה מהחקירה כי חשודים נקשרו לאירוע בו הושלכו בקבוקי תבערה לעבר ציר 60 (ציר המנהרות) לפני כשבועיים.

עם סיום החקירה הסמויה פעלו כוחות גופי הבטחון למעצר החשודים שהובאו לחקירה בתחנת עוז במרחב קדם.

כאמור מדובר ב-5 חשודים, תושבי שטחים בגילאי 17-24, שעפ"י החשד פעלו באופן מאורגן ומתוכנן שכלל הכנת בקבוקי התבערה, קביעת תיזמון משותף, הגעה למתחם קבר רחל והשלכת הבקת"בים ואבנים לעבר מבנה המתחם והכוחות הפועלים במקום.

כן נבדק במסגרת החקירה כוונה של החשודים להשליך מטען לעבר הכוחות.

החשודים נחקרו בחשד לעבירות החזקת נשק שלא כדין, הכנת מטענים לביצוע מעשי טרור וקשירת קשר לביצוע פשע. בחקירתם קשרו עצמם החשודים למיוחס להם ומעצרם הוארך בבית המשפט הצבאי והחקירה נמשכת.

מהמשטרה נמסר כי "החקירה המקצועית והנחושה של המשטרה בשיתוף גופי הבטחון הובילה לביסוס התשתית הראייתית וסיכול פעילות עויינת שתוכננה. זהו נדבך מרכזי ונוסף במסגרת הפעילות הבלתי מתפשרת של המשטרה יחד עם כלל גופי הבטחון הפועלים כל העת במטרה להבטיח את ביטחונם של תושבי העיר ומבקריה בהם מבקרי מתחם קבר רחל בדגש לימי חג הפסח".