אאא

הצהובון הבריטי "דיילי מייל" ישלם לרעיית נשיא ארצות הברית מלאניה טראמפ פיצויים של כמה מיליוני דולרים, וכן הסכים לפרסם התנצלות בעיתון - זאת בעקבות פרסום שהופיע בו בשנה שעברה וכלל פרטים לא נכונים ומשפילים על מי שהפכה לגברת הראשונה של ארה"ב. 

רעייתו של דונלד טראמפ תבעה את הצהובון והגישה דרישה לפיצויים בסך 150 מיליון דולר בבית משפט בניו יורק. לדבריה, הפרסום בצהובון פגע בשמה הטוב וגרם לנזקים עתידיים לעסקיה בשווי מיליוני דולרים.

למרות גובה התביעה שהגישה טראמפ, על פי גורם הבקיא בפרשה, "דיילי מייל" ישלם למלניה טראמפ פיצוי של קרוב לשלושה מיליון דולרים, שיכלול בתוכו גם את הוצאות המשפט.  

באתר האינטרנט של הצהובון פורסמה היום הודעת התנצלות בפני מלאניה טראמפ. "אנחנו מכירים בכך שהטענות האלה בנוגע לגברת טראמפ אינן נכונות, ואנחנו חוזרים בנו מהן. הסכמנו לשלם לה פיצויים" נאמר בהודעת ההתנצלות.

מלניה טראמפ, יצויין, מובילה מאבק נגד פרסומים שקריים בתקשורת. בחודש פברואר הגיעה מלאניה להסדר בתביעה שהגישה נגד בלוגר ממרילנד, ולפי עורך דינה זכתה בפיצוי כספי "משמעותי" במסגרת פשרה. גם בתביעה ההיא פרסם הנתבע הצהרה בה הוא מכחיש את הפרסום ו"מביע את התנצלותי הכנה לגברת טראמפ, לבנה, לבעלה ולהוריה על כך שהשמעתי את הדברים השקריים האלה".