אאא

שר האוצר משה כחלון כינס היום (ג') מסיבת עיתונאים במשרד האוצר בתל אביב בה הודיע על כמה צעדים שנועדו להוזיל את יוקר המחיה - זאת במסגרת תוכנית "נטו משפחה" שנודעה לדבריו לסייע למעמד הביניים. על כוונתו של כחלון להכריז על הצעדים פורסם לראשונה ב"כלכליסט". 

"היום הכסף שלנו חוזר לציבור", כך לדברי שר האוצר במסיבת העיתונאים. לדבריו, מדובר בסכום כולל של 4 מיליארד שקל למשפחות העובדות: כולל סבסוד צהרונים, זיכוי להורים עובדים, הגדלת מענק העבודה למשפחות העובדות (גם לכאלו שלא מגיעות לרף המס) וביטול מכסים ומס קנייה על ביגוד לתינוקות, הנעלה ומוצרי סלולר.

הפחתות המכסים הן לרמה של 0% מ-6% על ייבוא בגדי תינוקות, מ-12% על נעליים ומ-15% על מוצרי סלולר. סך העלות של מהלך זה תעמוד על 600 מיליון שקל. לדבריו, מדובר בחיסכון כולל של 18 אלף שקל בשנה.

"המדינה צריכה לדעת לתת ולא רק לקחת לתגמל ולא להקשות. המשק הישראלי חזק, הוא צומח, האבטלה נמוכה מאי פעם, הגירעון נמוך. זה לא בא יש מאין. היום אנחנו מחזקים את מעמד הביניים במעשים ולא בדיבורים", כך אמר כחלון, "כולם מדברים על מעמד הביניים. עד היום לא נעשה מאומה. מעמד הביניים צריך לגדול ולא לקטון. הגיע הזמן לשנות כיוון, שיותר משפחות יעלו מלמטה ולא הפוך. אנחנו נשנה את הכיוון. צריכים לתת למעמד הביניים והמשמעות היא לריב עם קבוצות לחץ ואינטרסנטים. עם כאלה שלא רוצים תחרות. היום הכסף חוזר לציבור. הכסף שהצטבר הוא של הציבור לא של הממשלה".

כחלון המשיך ואמר כי "בשבועות הקרובים נביא את הבשורה גם לנכים, ותוך מספר שבועות קטן נציג את התוכנית במלואה וכבר הודענו שיהיו שם 4 מיליארד שקל במספר פעימות. אנחנו נדאג שיישאר יותר נטו לעובדים. זו תוכנית חברתית כוללת לא תוכנית רווחה. כבר פתחנו את הבשר לתחרות, הפחתנו את המכס על דגים. נעשה מה שנכון לציבור ולא למען קבוצה שקטנה שנהנית מזה שקבוצה גדולה סובלת".