אאא

חברת רייל ויז'ן, חברה בת של פורסייט הציבורית העוסקת בפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית לרכבות, הגדילה את היקף הגיוס שהיא מתכננת מ-3 מיליון דולר ל-5 מיליון דולר. כך דיווחה היום (ד') פורסייט למשקיעים.

רייל ויז'ן תגייס את הסכום לפי שווי חברה של 20 מיליון דולר לפני הכסף - כאשר המשקיעים המסתמנים בגיוס הם קבוצת שרם-זילברמן אשר הובילה את סבב הגיוס, קבוצת לובינסקי, יצחק סוארי, מייסדי חברת פיינל ובנק השקעות שוייצרי.

החברה דיווחה עוד, כי תמורת הגיוס תשמש לגמר פיתוח מוצר האבטיפוס של רייל ויז'ן, אשר מתוכנן להתקנה על גבי קטרים במהלך שנת 2018.

שווי זה מייצג זינוק משמעותי בשווי החברה. רק בשנת 2016 נכנסה פורסייט להשקעה ברייל ויז'ן באמצעות השקעה של 1.4 מיליון דולר לפי שווי חברה של 2.4 מיליון דולר לפני הכסף. כעת (לפני הגיוס) מחזיקה פורסיט 32% ממניות רייל ויז'ן.

נראה כי רייל ויז'ן נהנית מגל הפופולריות של חברות נהיגה אוטונומיות אחרי עסקת הענק של רכישת מובילאיי על ידי אינטל. רכישה זו הובילה גם לגל עליות במניית פורסייט, העוסקת בפיתוח מערכות סיוע לנהג ונהיגה אוטונומית - וזאת למרות שלפורסייט אין מוצר בשוק.

מתחילת שנת 2017 השלימה רייל ויז'ן בהצלחה ניסוי במערכת שלה למניעת התנגשות במכשולים על גבי מסילות רכבת עם חברת הרכבות הלאומית של גרמניה, דויטשה באהן, והתקבלה ל-StartupBootcamp ,שככל הידוע לרייל ויז'ן הינו האקסלרטור הגדול ביותר באירופה ומבין שלושת הגדולים בעולם.