אאא

גב' מירי ארנטל, מי ששקדה כבר לפני עשרות שנים על הקמת ארגון החסד הרפואי 'זכרון מנחם' לזכר בנה ז"ל, נבחרה היום להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב, ומספרת על תחושותיה בראיון ל"כיכר השבת".

"לאור המחזות שנראים ברחובות בימים אלו, אני שמחה שתושבי ישראל יראו גם את הצד האחר, היפה, של הציבור החרדי", היא אומרת כשהיא מתבקשת להסביר מה הסיבה העיקרית בגינה החליטה להסכים להדליק משואה.

חיים ומירי ארנטל
חיים ומירי ארנטל

הראיון המלא

גב' ארנטל, ברכות על הבחירה בך כמדליקת המשואה

לא קוראים לי גברת ארנטל, קוראים לי מירי ותודה על הברכות.

מתי נודע לך על הבחירה?

"האמת, כבר בחול המועד זה נודע לי, בדיסקרטיות, אבל זה חיכה עד עכשיו כי שרת התרבות מירי רגב היתה צריכה לאשר את זה, וזה קרה אתמול".

הסכמת מיד?

לא כל כך האמנתי להם (צוחקת), היה לי קשה להאמין ולקבל את זה".

שקלת גם את האפקט של ההשפעה בבחירה בך, דווקא כחרדית?

כן, זה קידוש ה' מאוד גדול. יש פה שני דברים: גם הפרגון לארגון החסד שהוא מפעל חיים שלנו עם עשייה של ממש, וגם לאור הסערות שקורות בימים אלו ברחובות (הפגנות הקיצונים החרדים.  א.ר.), אני שמחה שתושבי ישראל יראו גם את הצד האחר, היפה, של הציבור החרדי. חשוב לאזן קצת את התמונות האלו".

איך את מרגישה עם הבחירה בך ולא בבעלך חיים?

"בסך הכל אנחנו צועדים ביחד ועושים את רוב הדברים ביחד, היה לי קצת קשה עם זה. גם שאלתי למה בחרו בי ולא בבעלי, והם ענו לי שהם חיפשו דווקא אישה חרדית. יש להם את השיקולים שלהם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ביום כזה עולות לך גם תחושות בקשר לבן מנחם זכרונו לברכה?

"באותו רגע שהודיעו לי, זה לא הציף אותי ולא חשבתי על זה. על מנחם חשבתי, כשישבתי מקודם בניחום אבלים על הילדה מלי גולדמן, שהיתה חולה ונפטרה בשבוע שעבר".

מלי גולדמן ע''ה
מלי גולדמן ע"ה
הגדלה

כבר חשבת מה לומר לפני שתדליקי את המשואה?

"עוד לא יצא לי, ואני גם לא אוהבת להתעסק בזה כי אני לא באה ממקום של גאווה. המקום שאני באה ממנו הוא של כאב".

את חוששת גם מתגובות שליליות של חרדים מסוג מסוים, אלו שהזכרת מקודם שנראים בחלק מהרחובות לאחרונה?

"אני לא חוששת מהם, כי אני יודעת שאני עושה דבר טוב ונפלא - וזה חלק מ'זכרון מנחם', הארגון החשוב שפתחנו ארבעה חודשים אחרי שהבן שלנו מנחם נפטר".