אאא

משטרת ישראל החליטה לפטר את השוטר שנגח והיכה תושב מזרח ירושלים במהלך וויכוח ביניהם. מהמשטרה נמסר כי לאחר שנערך לו שימוע - הוחלט על פיטוריו של שוטר היס"מ.

כזכור, מיד לאחר האירוע משטרת ישראל העבירה דיווח למח"ש ובמקביל השוטר הוצא באופן מיידי לחופשה כפויה. בעקבות ממצאי הביניים של חקירת מח"ש והודאת השוטר בעובדות שיוחסו לו, הוחלט להזמין את השוטר לשימוע, לשם שקילת פיטוריו.

לאחר מספר ימים נערך לשוטר הליך שימוע במטה הארצי של משטרת ישראל, במהלכו ביקש השוטר להתפטר, תוך שהוא מביע חרטה ולוקח אחריות על מעשיו.

לאחר שנשקלו טענותיו בכובד ראש, ובהתחשב בחומרת האירוע וחומר הראיות, החליטה ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב גילה גזיאל, לפטר את השוטר ולא לקבל את בקשתו להתפטר. הודעה נמסרה אתמול, לבא כוחו. פיטוריו של השוטר צפויים להיכנס לתוקף בתוך 14 יום.

מהמשטרה נמסר כי כפי שפיקוד המשטרה הבהיר מיד לאחר האירוע, מדובר באירוע חריג, אלים ומנוגד לכל ערכי משטרת ישראל.

"לשוטר הפועל בדרך שכזאת אין מקום במשטרת ישראל. מקרה חריג זה, לא זאת בלבד שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי ופקודות המשטרה, אלא אף פוגע בעשרות אלפי שוטרים ושוטרות הפועלים לילות כימים למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ביושר ובהגינות", נמסר מהמשטרה, "משטרת ישראל כארגון אוכף חוק, תמשיך לפעול בסובלנות ובכבוד כלפי כל אדם, ברוח החוק ובהתאם לערכי הארגון, ובאפס סובלנות כלפי כל אלימות והפרת חוק באשר הם", נאמר בהודעה.