אאא

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (חמישי) בחמישה ימים את מעצרם של בכירי עיתון "הפלס", העורך הראשי נתי גרוסמן והמנכ"ל שמוליק אלישיב.

המשטרה דרשה הארכת מעצר של שבעה ימים זאת בעקבות חומר חסוי שהוגש על ידי החוקרים לבית המשפט אך השופט הכריע על הארכה בחמישה ימים נוספים.

גרוסמן מכהן כעורך הראשי של העיתון הנחשב לבטאון "הפלג הירושלמי" ואילו שמוליק אלישיב מכהן בשנה האחרונה כמנכ"ל העיתון.

ל"כיכר השבת" נודע כי לבית המשפט הוצג היום חומר ראייתי חדש שלפי טענת החוקר הוא הושג אתמול בלילה. בית המשפט התרשם שהחומר הזה מחזק את החשד נגד שני החשודים העיקריים העורך נתי גרוסמן והמנכ"ל שמוליק אלישיב.

עוד נודע ל"כיכר השבת" כי מדובר בעדות חדשה שהתקבלה אתמול ולאור פעולות החקירה שיש לבצע בעקבות העדות הזאת, למרות העובדה שהוא מודע למעמדם של החשודים ולנזק שעלול להיגרם לעיתון בשל מעצרם, בשל החשש משיבוש הליכי החקירה החליט בית המשפט להאריך את מעצרם.

מעצרו של שבתאי פיין הוארך ביום אחד. אליהו צבי פודרבניק ואלי סמדג'ה שוחררו למעצר בית עד יום רביעי.

הפשיטה על 'הפלס' והמעצרים (צילםו: דוברות המשטרה)

על פי החשדות של המשטרה השניים היו מעורבים לכאורה במסע ההטרדות והסחיטה של חברות מסחריות וגורמים שונים על מנת שיפרסמו בעיתון שסובל מחרם מפרסמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בפשיטה שערכה המשטרה ביום שלישי לפות בוקר במספר ערים ברחבי הארץ בסיוע 250 שוטרים ובלשים עוכבו לחקירה 28 חשודים, כאשר מרביתם שוחררו באותו היום.

סגן עורך העיתון ישעיהו ויין וכן יוסף חיים גרוסמן, בנו של נתי גרוסמן, שוחררו. מעצרו של אליהו צבי פודרובניק הוארך בשלושה ימים. פעיל הפלג, ישראל טרופר, קיבל שחרור בתנאי מעצר בית מלאים למשך ארבעה ימים. בנוסף, נאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים במשך עשרה ימים, והוא נדרש להפקיד 1,000 ש"ח עד מחר.

מעצרם של פעילי "הפלג הירושלמי" אברהם טריגר ושרגא יברוב הוארך ב-8 ימים. אביגיל-טניה שקולניק, בת 58 מבני ברק, שנחשדה בעבירות של סחיטה באיומים, שוחררה למעצר בית למרות דרישת המשטרה להאריך את מעצרה בארבעה ימים.

במהלך הדיון, התבטא השופט כי מדובר בעדויות חמורות ובהתנהגות שאינה מביישת משפחות מאפייה. השופט טען שהוצג בפניו חומר חסוי שיש בו בכדי לבסס חשד סביר למעורבותו של עורך העיתון, גרוסמן, בחשדות שהועלו כלפיו בגין עבירות של סחיטה באיומים והטרדה.