אאא

מתווה הפשרה שהושג לפני כשלושה שבועות לגבי פתיחת תאגיד השידור הישראלי כאן צפוי להיות מאושר היום בממשלה. המתווה העמיד את העובדים, הן בתאגיד והן ברשות השידור, במצב של חוסר ודאות לגבי עתידם. אבל מה שהוגדר כרעידת אדמה פוליטית ותקשורתית, ממשיך לייצר רעשי משנה ומשפיע גם על גופים ועובדים נוספים שעתידם היה תלוי בתאגיד. אחד מהם הוא אולפני הרצליה, שהיה אמור להפיק לתאגיד שלוש רצועות שידור יומיות.

בסוף חודש מרץ הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון לפשרה לגבי פתיחת שידורי התאגיד החדש. במסגרת המתווה שהוסכם נקבע כי חטיבת החדשות תופרד מתאגיד השידור כאן, ובמקומה יוקם תאגיד חדשות שיורכב ברובו מאנשי רשות השידור וינוהל לפי המתכונת האקטואלית הקיימת היום בערוץ 1 ובקול ישראל.

אך עם קבלת הפשרה נשכח גוף אחד שהיה אמור להפיק חלק מתוכני החדשות עבור התאגיד החדש. לפני כחצי שנה זכו אולפני הרצליה במכרז של תאגיד השידור להפקת רצועות האקטואליה היומיות בשעות 17:00–20:00 לשנתיים הקרובות. מאז ועד עכשיו האולפנים נערכו להפקתן של אותן רצועות. לדברי מקורבים לנושא, במשך חודשים החלו האולפנים בהליך שכלל גיוס עובדים ברמות הפקה שונות — תחקירנים, עורכים ועורכי משנה. עד כה גויסו לטובת הפרויקט כ־30 עובדים, אולם עד מועד העלייה לשידור היו צפויים להצטרף עובדים טכניים נוספים, עובדי אולפן מאפרות ועוד, כך שלפי הערכה בסך הכל תוכננו להיות מועסקים כ־50 עובדים לטובת הפרויקט. מלבד גיוס העובדים החלו בחודש האחרון להקים את התפאורה לאולפנים, ונעשתה עבודת תשתית רבה הכוללת רכישת ציוד מכשור יקר ערך וחיבור סיבים תקשורתיים כדי להעביר תמסורת לתל אביב ומודיעין, היכן שממוקמת חטיבת החדשות של התאגיד. על פי ההערכות, עלויות הפקת הרצועות הכוללות שכר עובדים, השכרת אולפנים והתאמתם עומדות על כ־20 מיליון שקל.

מדובר למעשה בשלוש תוכניות העוסקות בענייני היום וכוללות תוכנית ראשונה בשעות 17:00–18:00 בהגשת דרור פויר וענת קורול עם אוריינטציה אינטלקטואלית, בשעות 18:00–19:00 תוכנית כלכלית־צרכנית בהגשת דב גילהר, ובשעות 19:00–20:00 תוכנית אקטואליה בהגשת יועז הנדל ומיכל רבינוביץ' שהיא מעין סיכום חדשותי לפני המהדורה המרכזית. רצועות האקטואליה הללו היו אמורות להתחיל לשדר כבר ב־3 במאי, מיד לאחר יום הזיכרון ויום העצמאות, אולם בעקבות המתווה והעובדה כי טרם החל הליך החקיקה שיקבע למעשה מה יעלה בגורלה של חטיבת החדשות החדשה, גם רצועות האקטואליה שמופקות באולפני הרצליה עומדות בספק. אחד העובדים ציין בפני "כלכליסט" כי למרות הנחייה של להמשיך כרגיל, החששות עדיין כבדים, שכן העובדים, כמו עובדי התאגיד, עזבו מקומות עבודה כדי לקחת חלק בפרויקט.

באולפנים ובתאגיד סירבו להתייחס.