אאא

קוואלקום תתחיל להציע את מעבדי הסנאפדרגון 835 שלה ליצרניות מחשבי PC החל מסוף השנה. כך אמר מנכ"ל החברה סטיבן מולנקופף בשיחת משקיעים שקיים לאחר פרסום דו"חות קוואלקום. המחשבים יוכלו להריץ את ווינדוס 10 של מיקרוסופט, כשבשלב הראשון יותקנו שבבי ה-835 במחשבים היברידיים וטאבלטים.

השמועות על גרסת ווינדוס 10 חדשה שצפויה לתמוך בפלטפורמת ARM בה משתמשת קוואלקום קיימות ברשת מזה זמן מה. מיקרוסופט וקוואלקום מילאו פיהן מים ולא ברור אם מדובר בגרסת ווינדוס 10 הסטנדרטית או בגרסה מתואמת. על פי דיווחים והערכות, תהיה זו גרסה מלאה שתוכל לתמוך בכל יישומי מערכת ההפעלה - מה שיאפשר להריץ את ווינדוס גם מסמארטפונים כגלקסי S8 של סמסונג וה-Mi6 של שיאומי, שניהם בעלי מעבד 835.

עד כה, אף יצרנית חומרה לא הכריזה על פיתוח PC מבוסס ARM. יתכן שהסיבה היא הגרסה של ווינדוס 8 שיועדה למעבדי ARM, ווינדוס RT - מערכת הפעלה מוגבלת וחלשה שנתפסה ככישלון. ככל הנראה שהיצרניות שנכוו בווינדוס RT ממתינות לראות מוצר המדגים את שילוב מעבד ה-835 ומערכת ההפעלה. קוואלקום, מצידה, מבטיחה שמחשב מבוסס 835 יוכל להריץ כל היישומים שמסוגלים להריץ מעבדי X86 של אינטל - ששולטת בשוק מעבדי ה-PC ביד רמה.

קירוב הלבבות בין מיקרוסופט לקוואלקום כנראה שאינו לרוחה של אינטל; מיקרוסופט כבר הציגה תמיכה של ווינדוס סרבר, גרסת השרתים הארגונית של מערכת ההפעלה שלה שרצה בקלות על שבבים של קוואלקום. במקביל לירח הדבש עם רדמונד, קוואלקום סובלת מהרעה ביחסיה מול אפל שטוענת שענקית השבבים מנצלת את מעמדה כדי לגבות ממנה עמלת רישוי מופקעת.