אאא

לאחר שפגישת מנכ"ל האוצר שי באב"ד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הסתיימה אמש ללא סיכומים, נועדו היום (שני) השניים במטרה למצוא פשרה לגבי הנעשה ברשות השידור שתמנע את השביתה המתוכננת למחר, וזו אכן הושגה.

על פי הפשרה, לפי גורמים באוצר, בסופו של דבר ייקבלו חלק מהפורשים מרשות השידור, כ-170 איש, פיצויים שיביאו לפריצה תקציבית בסדר גודל של בין 15 ל-20 מיליון שקל.

על פי התוכנית, חלק מהעובדים ייקלטו במשרדי הממשלה בירושלים וחלקם יזכו לתוספת שתגדיל את קצבת הפנסיה שלהם שצפויה להיות נמוכה מאוד מאחר וחלק משמעותי מהתוספות שקיבלו בשכר לאורך השנים לא נכללו בחישוב הפנסיה.

שי באב''ד, מנכ''ל משרד האוצר (צילום: אלכס קולומויסקי)
שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר (צילום: אלכס קולומויסקי)
הגדלה

יצוין כי האוצר לא היה צריך באמת לפתוח במשא ומתן עם ניסנקורן, שכן הוא עצמו כבר חתם במרץ 2016 על הסכם שהסדיר את תנאי העסקת 51% מעובדי הרשות בתאגיד "כאן" יחד עם תנאי הפרישה של יתר עובדי רשות. באותו הסכם קיים סעיף המבהיר כי ההסכם מהווה מיצוי של זכויות העובדים ולא תהיה תמיכה בתביעות נוספות, כך שעל פי ההערכות אם באמת יגיעו לשביתה כפי שמאיים ניסנקורן, בית הדין לעבודה לא ייגבה אותו, אם האוצר יעתור נגד השביתה.

אולם שר האוצר משה כחלון צפוי כנראה לתמוך בסיכום שיהווה חריגה ממסגרת התקציב של התאגיד, למרות שהתחייב כי הסיכום בינו לבין נתניהו לא יגדיל את ההוצאות על השידור הציבורי, זאת לאור הלחצים החדשים של עובדי רשות השידור שקיבלו רוח גבית לדרישותיהן התקציביות מראש הממשלה וכן לאור שיתוף הפעולה של כחלון עם ניסנקורן לקראת הבחירות המתקרבות כפי שדרש ניסנקורן ואיים בגינן בשביתה.

מההסתדרות נמסר שהם ניהלו את המו"מ כדי לא להגיע לשביתה, ושהם אכן לא וויתרו בסופו של דבר על הדרישות שלהם בנושא העסקת ותיקי רשות השידור.